آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93469
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394 11:28
تعداد بازدید : 727

بازگشت نوکیا به صنعت موبایل

نوکیا که چند سالی است از عرصه موبایل دنیا حذف شده، ظاهرا قصد دارد پس از پایان قراردادش دوباره به بازار موبایل بازگردد.

فناوران- تیم سابق بخش موبایل نوکیا به بخش مهندسی مایکروسافت منتقل شد و تمام تقریبا اثری از آثار نوکیا در بازار موبایل دنیا نیست. اما به تازگی اطلاعاتی در باره برنامه آینده نوکیا ارایه کرده که در آن سه گوشی موبایل نیز به چشم می خورد.
نوکیا از سال 2012 بخش موبایل خود را به طور کامل به مایکروسافت واگذار کرد و تمام امکانات و دانش فنی خود را به این کمپانی منتقل کرد.
اما گزارش های جدید حاکی از آن است که نوکیا در تلاش برای جمع آوری تیم جدیدی است تا دوباره به بازار موبایل دنیا بازگردد. نوکیا به تازگی نیز بخش ارتباطات آلکاتل-لوست را خریداری کرده تا زیرساخت های مخابراتی خود را ارتقاء دهد.
براساس قرارداد میان نوکیا و مایکروسافت، فنلاندی ها اجازه فروش هیچ گونه ابزاری را تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ ندارند. 
با این وجود شایعات حاکی از آن است که نوکیا در تلاش برای تشکیل تیم خود تا پیش از پایان قراردادش با مایکروسافت است و تا آن زمان چند مدل گوشی هم آماده می کند تا به محض اتمام قراردادش با دست پر به بازار بازگردد.
گفته می شود گوشی های جدید نوکیا با سیستم عامل آندرویید راهی بازار خواهند شد.
بر این اساس نوکیا یک تیزر ۱۰۰ ثانیه ای از برنامه آینده اش منتشر کرده که تصاویری از گوشی های جدیدش پخش می شود. البته پشت گوشی هایی که در این تبلیغ وجود دارد هیچ برندی دیده نمی شود. نوکیا در این تیزر کوتاه به اینترنت چیزها و تاثیر پردازش ابری بر زندگی بشر نیز اشاره می کند.
البته تا زمان ورود مجدد نوکیا به بازار موبایل تقریبا یک سال باقی مانده و هنوز مشخص نیست که چه برنامه ای برای ورود دوباره اش به بازار موبایل دنیا دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :