آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93466
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394 11:24
تعداد بازدید : 626

PAPها و ISPها تا پایان سال 95 اجازه کار دارند

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، با بیان اعطای مجوزهای جدید برای فعالیت در حوزه ارتباطات ثابت، گفت: شرکت های قدیمی اینترنتی تا پایان سال ۹۵ مجاز به فعالیت با مجوزهای قبل هستند.

مهر - صادق عباسی شاهکوه در مورد آخرین وضعیت فعالیت شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت شامل شرکت های ISP، ISDP، PAP و PSTN گفت: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (PAP) و خدمات دهندگان تلفن ثابت (PSTN) تا یک سال از زمان صدور اولین پروانه جدید ارتباطات ثابت (FCP) زمان خواهند داشت که به فعالیت خود در این حوزه ادامه دهند.
وی گفت: با توجه به اینکه نخستین پروانه فعالیت اپراتور ارتباطات ثابت (FCP ) آبان ماه امسال صادر شد، شرکت های PAP و شرکت های PSTN تا آبان ماه سال ۹۵ فرصت حضور در بازار ارتباطات کشور را خواهند داشت.
معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد فعالیت شرکت های عرضه کننده و توزیع کننده اینترنت (ISP و ISDP) نیز گفت: فعالیت این شرکت ها تا پایان سال ۹۵ تمدید شده است و این شرکت ها تا این تاریخ مجاز به فعالیت در بازار ارتباطات کشور هستند. پس از این زمان با اعطای پروانه های جدید خدماتی در بخش ارتباطات ثابت (SERVCO) این شرکت ها می توانند در صورت دریافت مجوز، در قالب این شرکت ها، فعالیت داشته باشند.
با پایان یافتن اعتبار ۱۰ ساله پروانه خدمات دهندگان اینترنت در کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پروانه های جدیدی را در این بخش تعریف کرد که براساس آن به ۹ اپراتور در بازار ارتباطات ثابت (FCP) مجوز فعالیت اعطا شد. این اپراتورها می توانند بودن محدودیت تکنولوژی، تمامی خدمات مبتنی بر شبکه های ارتباطات ثابت از جمله اینترنت و تلفن ثابت را به مشترکان خود ارایه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :