آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93462
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394 10:54
تعداد بازدید : 693

از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

برترین فعالان الکترونیکی صنایع دستی معرفی شدند

برترین فعالان تجارت الکترونیکی در حوزه صنایع دستی روز گذشته در مراسم تجلیل از صادرکنندگان و تولید کنندگان برتر صنایع دستی معرفی شدند.


فناوران- مراسم تجلیل از صادرکنندگان و تولید کنندگان برتر صنایع دستی دیروز و با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسدالله عسگراولادی رییس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین، شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، ولی الله افخمی معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، مجیدرضا حریری رییس انجمن صادر کنندگان صنایع دستی، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی، صادرکنندگان، تولیدکنندگان و فعالان این حوزه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
در این مراسم از صادرکنندگان، فروشندگان و فعالان تجارت الکترونیکی حوزه صنایع دستی تجلیل شد. براساس این گزارش در بخش فعالان تجارت الکترونیکی، نرگس شایق مدیرعامل سایت آرانیک با 11 سال سابقه فعالیت، سید مرتضی نقیبی مدیرعامل سایت چونک و سعید محمدی مدیرعامل سایت دیجی کالا، لوح تقدیر و تندیس خود را از معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت کردند.
مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این مراسم گفت: توسعه و رونق بخش بازرگانی به عنوان یکی از سیاست های مهم این حوزه بوده که در دو سال گذشته مورد پیگیری قرار گرفته است.وی افزود: تا دو سال قبل فروش صنایع دستی به صورت اینترنتی، در این حوزه مغفول باقی مانده بود این در حالی است که امروز 170 مجموعه به فروش اینترنتی صنایع دستی مشغول هستند و سهم بسزایی در امور بازرگانی و صادرات در این بخش را به خود اختصاص داده اند.
معاون رییس جمهور گفت: صنایع دستی این ظرفیت را دارد که با اختصاص منابع محدود، اشتغال سبز، زودبازده و پایدار را ایجاد کند، تلاش خواهیم کرد تا در قالب سند ملی اشتغال صنایع دستی از سال 95 به بعد، با توجه به امکانات و منابع ویژه بانکی در مناطق محروم، اشتغال ارزان قیمت ایجاد کنیم، چراکه با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر و مشکلات به وجود آمده در بخش های کشاورزی و دامداری، ایجاد اشتغال پایدار در حوزه صنایع دستی می تواند از افزایش مهاجرت به شهرها جلوگیری کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :