آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93460
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394 10:50
تعداد بازدید : 651

طرح رجیستر موبایل های وارداتی تا پایان سال اجرا می شود

به گفته رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی، طرح رجیستر کردن گوشی های تلفن همراه وارداتی به کشور تا پایان سال جاری اجرایی می شود.

ایسنا- غلامحسین کریمی خراسانی گفت: از حدود 23 میلیارد دلار قاچاق سالانه به طور تقریبی 5/2 میلیارد دلار مربوط به گوشی تلفن همراه است.
وی با بیان این که موضوع قاچاق که معضل بزرگی است، اظهار امیدواری کرد که با اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها برندهای معتبر ما نیز بتوانند به صورت قانونمند وارد فعالیت شوند تا بتوانیم شاهد ریشه کن شدن قاچاق باشیم.
وی در خصوص رجیستر کردن گوشی های تلفن همراه برای جلوگیری از واردات گوشی های فاقد استاندارد و گارانتی به کشور گفت: برای این کار باید IMEI گوشی های مختلف که به کشور وارد می شود ثبت شود که البته به گفته مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق این کار از مهر ماه امسال آغاز شده است.
به گفته خراسانی، بیش از 90 درصد گوشی های تلفن همراه به صورت قاچاق وارد کشور می شوند که خدمات پس از فروش ندارد یا اگر داشته باشند، جعلی است.
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی در عین حال بیان کرد: باز شدن LC ها و انتقال ارز نیز موضوع مهمی است که با این کار راه برای فعالان این عرصه هموار می شود و جلوی قاچاق در همه حوزه ها و از جمله تلفن همراه گرفته خواهد شد.
وی همچنین بر ضرورت برخورد با کالاهای بدون شناسنامه، گارانتی و خدمات پس از فروش تاکید کرد.خراسانی یادآور شد: دریافت بیش از حد دستمزد یا استفاده از اجناس تقلبی و رعایت نکردن ضوابط لازم در تعمیر گوشی تلفن همراه از جمله موارد تخلفی است که باید در این زمینه با متخلفان برخورد کرد.
وی همچنین پیش از این در خصوص سوئیچ های مخابراتی گفته بود که 99 درصد سوئیچ های مخابراتی وارداتی است، البته این به آن معنا نیست که ما قدرت تولید آنها را نداریم بلکه به دلیل آنکه هزینه تولید آنها حدود دو برابر واردات تمام می شود، تولید آنها به صرفه 
نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :