آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93388
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394 12:6
تعداد بازدید : 574

ترکیب چاپ و اسکن سه بعدی با واقعیت مجازی در رایانه جدید اچ پی

شرکت اچ پی رایانه جدیدی به نامpro Sprout روانه بازار کرده است که دنیای واقعی و مجازی را به یکدیگر پیوند می زند.

خبرگزاری فارس- این رایانه رومیزی مجهز به یک روکش رومیزی لمسی است که در برابر نمایشگر قرار می گیرد و بالای نمایشگر هم بازویی تعبیه شده است که قادر به اسکن کردن سه بعدی همه اشیا و نمایش آنها روی نمایشگر یا روی روکش رومیزی است.
به عنوان مثال کاربر می تواند یک فنجان را در برابر بازوی رایانه رومیزی مذکور قرار دهد تا به صورت سه بعدی اسکن شود. این بازو دارای یک پرتوافکن است که تصویر اشیای مختلف را روی پوشش لمسی نمایش می دهد.
پس از تهیه مدل های سه بعدی می توان آنها را به صورت لمسی یا در محیط برنامه های مختلف رایانه ای بازطراحی، رنگ کرد و بعد از اعمال تغییرات نهایی با استفاده از چاپگر سه بعدی چاپ و استفاده کرد.  
برای این کار باید مدل نهایی طراحی شده را با استفاده از نرم افزارهای Meshmixer یا 3D Builder  برای چاپ سه بعدی آماده کرد. این مدل ها قابل تبدیل به فایل های OBJ یا استفاده در بازی های مبتنی بر هدست های واقعیت مجازی هم 
هستند.
پوشش لمسی Touch Mat را به عنوان صفحه کلید مجازی هم می توان مورد استفاده قرار داد. نمایشگر 23.6 اینچی Zvr و عینک سه بعدی از دیگر ابزارهایی هستند که همراه با این رایانه ها عرضه می شوند. قیمت این رایانه که ماه آینده عرضه می شود 2199 دلار است.
بهره مندی از تازه ترین پردازنده Core i7 اینتل موسوم به Skylake، پردازنده گرافیکی GeForce GT 945A ان ویدیا، یک ترابایت حافظه و 8 گیگابایت DDR4 قابل ارتقا به 16 گیگابایت، ac 802.11Wi-Fi،  Bluetooth 4.0، دو پورت USB 3.0 و یک HDMI 1.4 از دیگر ویژگی های این رایانه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :