آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93380
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394 11:51
تعداد بازدید : 467

شرکت های مخابراتی افغانستان به طالبان مالیات می دادند

شرکت های مخابراتی افغانستان به گروه طالبان مالیات پرداخت می کنند و نمایندگان این شرکت ها برای هماهنگی در پرداخت این مالیات با طالبان در دوبی دیدار کرده اند.

میزان- شبکه تلویزیونی “طلوع نیوز» افغانستان با انتشار گزارشی در این باره افزود که به تازگی گزارش هایی منتشر شده که نشان می دهد شماری از شرکت های مخابراتی برای سال ها به طالبان و دیگر گروه های مسلح مالیات پرداخت کرده اند.این شبکه تلویزیونی گفت که وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان پرداخت مبالغی به طالبان از سوی شرکت های مخابراتی را تائید کرده، اما افزوده است که از سه ماه قبل به این سو، این پرداخت متوقف شده است.
گزارش این شبکه نشان می دهد که گروه های طالبان از شرکت های مخابراتی خواسته اند به همان میزان که به دولت مالیات می پردازند، به این گروه ها نیز مالیات ثابت و مستمر بپردازند.
گفته می شود که نمایندگان شرکت های مخابراتی و طالبان در ارتباط با این موضوع در کشور دوبی و نیز استان “هلمند” افغانستان با یکدیگر دیدار داشته و برای پرداخت مالیات گفت و گو کرده اند.
سلیم صمیم سخنگوی وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات در این باره گفته است که «در سطح محلی در استان ها توافقاتی نانوشته بین شرکت های مخابراتی و مخالفان مسلح وجود داشته است و علاوه بر گروه طالبان، عده ای از زورمندان نیز برای اخذ مالیات به شرکت های مخابراتی فشار وارد کرده اند.
گفته می شود که شرکت های مخابراتی برای حفظ تاسیسات خود به گروه های مسلح مخالف از جمله طالبان، ناگزیر به پرداخت مبالغی هستند که در ظاهر از آن به عنوان مالیات یاد می شود.
بیش از 10 شرکت مخابراتی در افغانستان فعال هستند و نزدیک به 3 میلیون نفر از شهروندان افغان از اینترنت استفاده می کنند. قطع مکرر اینترنت یکی از مشکلات شرکت های مخابراتی و کاربران اینترنتی در افغانستان است که برخی، دلیل اصلی آن را، قطع فیبر نوری در درگیری ها و یا به عمد از سوی گروه های مسلح مخالف می دانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :