آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93375
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394 11:41
تعداد بازدید : 675

کمیسیون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات نصر تهران برگزار می‎کند:

نخستین سمینار کالبدشکافی کلاهبرداری در تراکنش‎های مالی

کمیسیون افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران سمینار کالبدشکافی کلاهبرداری در تراکنش های مالی را برگزار می‎کند.

نصر تهران- بهناز آریا، مسوول کمیسیون افتای سازمان گفت: این سمینار که از سری سمینارهای آشنایی کمیسیون افتا است، با هدف فرهنگ سازی و ارتقاي دانش امنیت عمومی و به همت اعضای این کمیسیون برگزار می شود و قصد دارد مباحث عمومی کلاهبرداری در تراکنش‎های مالی را معرفی و بررسی کند.آریا با تاکید براینکه تراکنش‎های مالی به شکل فزاینده‎ای به سمت دیجیتالی شدن پیش می‏رود، ادامه داد: برهمین اساس تراکنش های مالی مشتریان نیز رفته رفته به سمت درگاه‎ها و پورتال‎های آنلاین و همچنین روی دستگاه های تلفن همراه ارسال و دریافت می‎شود. این موضوع درحالی است که موسسات مالی برای اینکه از سایر رقبای خود عقب نمانند سرویس‏های آنلاین بسیاری را ارایه می‎کنند.
مسوول کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران در مورد افزایش جرایم رایانه‎ای در زمینه تراکنش های مالی گفت: به موازات توسعه کاربری تراکنش‎های مالی دیجیتال، مجرمان رایانه‎ای نیز راه های جدیدی برای حمله می‎یابند. اغلب به دلیل ناآگاهی امنیتی کاربران، این مجرمان به سیستم های رایانه‎ای و دستگاه های تلفن همراه نفوذ کرده و تراکنش های کلاهبردارانه خود را بدون اینکه کاربر بداند، انجام می‎دهند. 
آریا در این رابطه تاکید کرد: در این میان موسسات مالی نیاز مبرمی به یک سری راهکارهای پیشگیرانه امنیتی دارند. بنابراین ضروری است این موسسات با آگاهی و آموزش و شناخت این تهدیدات و همچنین بکارگیری راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری، امنیت کاربران دیجیتال خود را دراستفاده از این امکانات آنلاین فراهم کنند.
 این سمینار در روز چهارشنبه 14 بهمن از ساعت 14 الی 17 در محل سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران برگزار می‎شود. علاقه‎مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام و حضور دراین سمینار تخصصی می توانند به پورتال سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران
 tehrannsr.org مراجعه کنند. به علت محدودیت تعداد، اولویت با افرادی است که سریع‎تر اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :