آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93373
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394 11:30
تعداد بازدید : 611

کسبه بازار کامپیوتر به شب عید دل بسته اند

در آخرین هفته از دی ماه، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری روزهای سرد و بی رونقی را سپری کرد.

مریم عسگری
کاهش نرخ دلار آزاد به رقم حدودی 3620 تومان در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه نیز کمکی به رشد تقاضا در بازار نکرد و این طور که پیداست خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
بررسی های صورت گرفته از بازارهای خرید و فروش کالاهای کامپیوتری نیز مشخص کرده است که مراکز خرید و فروش کالاهای کامپیوتری همچنان در حالت نیمه تعطیل به سر برده و این موضوع در مراکری که نقاط شمالی شهر واقع شده اند محسوس تر است.
به گفته فعالان بازار کامپیوترنیز، پاساژهایی که در نقاط مرکزی شهر واقع شده اند در شرایط فعلی با ریزش چشمگیر تقاضا مواجه شده اند و این درحالیست که در مواقع دیگر پاساژهایی مثل رضا و پارسیان و... وضعیت بهتری داشته تا مراکزی چون پایتخت، اما در شرایط فعلی تمام مراکز خرید و فروش کالاهای کامپیوتری وضعیتی مشابه دارند.البته برخی از خریداران که قیمت برایشان چندان فاکتور مهمی نیست همچنان نیاز خود را از بازار تامین می کنند که البته این گروه سهم کمی از تقاضای بازار را به خود اختصاص داده و به همین دلیل خرید آنها از بازار چندان تاثیری بر شرایط بازار نمی گذارد.
بر اساس اعلام فعالان بازار، امیدواریم که در ماه های بهمن و اسفند وضعیت بازار تغییر کند و شرایطی به نحوی تغییر کند که بازار رونق گیرد تا حداقل بازار شب عید امسال را از دست ندهیم. در این باره کارشناسان می گویند: همه چیز بستگی به نرخ دلار دارد و اگر شرایط به صورتی باشد که امکان کاهش قیمت وجود داشته باشد و درضمن کسبه هم در مقابل کاهش قیمت از خود مقاومت نشان ندهند، می توان به بازار شبد عید اندک امیدی داشت. البته از نظر آنها رونق چشمگیر بازار توقع زیادی از بازاری است که بیش از سه سال است در رکود کامل به سر می برد.
به گفته آنها همه چیز به آینده و نوسانات نرخ دلار بستگی دارد و باید منتظر بود و دید آینده چه برای بازار کالاهای گوناگون و از جمله کامپیوتر رقم می زند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :