آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93366
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394 11:16
تعداد بازدید : 1408

در دهمین نشست شورای‎مرکزی دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه‎ای

اثاث کشی نصر کشور تصویب شد

چندی است که زمزمه‏های جابه جایی نظام صنفی رایانه‎ای کشور و ترک ساختمان نصر تهران مطرح است. اما اعضای شورای مرکزی در نشست اخیر خود به صورت جدی به موضوع اجاره ساختمان مستقل برای دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور پرداختند و سرانجام پس از بحث و تبادل نظر به اتفاق آرا مقرر شد، ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ضمن مذاکره و پیگیری در خصوص رهن فضایی در 2 طبقه، در اسرع وقت نسبت به انتقال دبیرخانه سازمان به محل جدید اقدام کند.

فناوران- رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در دهمین نشست شورای‎مرکزی دوره چهارم نصر کشور، بر ضرورت اجاره ساختمان مستقل تاکید کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون چندین تفاهم نامه با مراکز و سازمان های مختلف منعقد شده است که اغلب نیازمند راه اندازی دبیرخانه با نیروی اختصاصی هستند. برای مثال پیرو امضای تفاهم نامه با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به منظور بررسی و انجام فرآیند ممیزی تقاضاهای ارسالی برای دریافت تسهیلات احتیاج به فضا و نیروی انسانی داریم. این شرایط دقیقا در تفاهم نامه جذب نخبگان برجسته ایرانی غیر مقیم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز وجود دارد. سعادت افزود: از سوی دیگر سازمان نصر کشور در امر بررسی و کارشناسی تقاضای وام وجوه اداره شده از محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز نقش محوری دارد. با توجه به اینکه در حال حاضر دوره سوم فراخوان وام وجوه اداره شده نیز اعلام شده است، این اقدامات نیازمند صرف نفر ساعت و فضا و امکانات مقتضی است. دبیرخانه دایمی الکامپ هم یکی دیگر از مواردی است که الزام و ضرورت انتقال سازمان نظام صنفی رایانه ای به یک ساختمان مستقل با فضای کافی را روشن می کند.
 الکامپ بیست و یکم شایسته صنف بود
همچنین حاصل دهمین نشست شورای مرکزی دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور که با حضور اعضای شورا و مدیرکل حراست سازمان نصر کشور برگزار شد، 14 مصوبه بود که طبق آمار پرتعدادترین نشست شورا نیز به شمار می رود.با توجه به برگزاری اولین نشست شورای مرکزی پس از برگزاری نمایشگاه الکامپ، ناصر علی سعادت به ارایه گزارشی از برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم به اعضای شورای مرکزی پرداخت و گفت: در مراسم اختتامیه آقای اسفهبدی بر قولی که در جلسات حضوری به سازمان نظام صنفی رایانه ای داده بودند، تاکید کردند و سازمان را برگزارکننده نمایشگاه الکامپ سال آینده معرفی کرد. علاوه بر این شرکت سهامی نمایشگاه ها در رفع مساله ارزی نیز همکاری بسیار خوبی داشتند و کمک کردند تا نمایشگاه در فضایی آرام و سازنده برگزار شود.سعادت در خصوص حضور موفقیت آمیز کسب وکارهای نوپا در سالن 18، افزود: این یک اقدام بی سابقه بود. کسب وکارهای نوپا و استارتاپ‎ها به صورت رایگان توانستند در الکامپ حضور پیدا کنند؛ نکته مثبت این اتفاق این بود که این حمایت به صورت مستقیم از سوی صنف انجام شد. 
 معارفه مدیرکل حراست نصر کشور به اعضای شورا
سپس سعادت ضمن خوشامدگویی به امیر حسن شفیعی مدیرکل حراست سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به بخشنامه ای که از سوی نهاد ریاست جمهوری ابلاغ شد اشاره کرد و افزود: مقررشده در تمامی نهادها، سازمان ها اعم از دولتی یا خصوصی که رییس آن ها با حکم رییس جمهوری انتخاب می شود واحدی با عنوان حراست مستقر شود. سازمان نظام صنفی نیز طبق همین قاعده خواهد بود.او با بیان اینکه سازمان نصر کشور از این تصمیم استقبال می کند، گفت: حراست از صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات هدف سازمان نظام صنفی است و با استقرار این واحد از پتانسیل فراهم شده از این رهگذر بهره مند خواهیم شد.
 انتخاب اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر چهار استان
انتخاب اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان تهران، آذربایجان غربی، اصفهان و هرمزگان دستور جلسه بعدی شورای مرکزی سازمان بود.
مهرداد ذوالفقاریان و رضا حیدری رنجبر به اتفاق آرا به عنوان اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان تهران انتخاب شدند. در مرحله بعدی اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به رای گذاشته شد که پرویز نژادی و پوریا بایرامی موفق دریافت رای اعضای شورای مرکزی شدند. سپس نوبت به استان اصفهان رسید و کاظم آیت اللهی و جعفر نفیسی نیز با اکثریت آرا به عنوان اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر اصفهان برگزیده شدند. 
تصویب مصوبه حق ورودی مشاوران
در ادامه جلسه اعضای شورای مرکزی در خصوص میزان حق ورودی اعضا مشاور پس از قبولی در آزمون به بحث و مشورت پرداختند و نتیجه را به رای گذاشتند که حاصل آن تصویب مصوبه ای به این شرحزیر است:
هرگاه اشخاص حقیقی پس از موفقیت در آزمون، موفق به کسب پروانه احراز صلاحیت مشاوره و نظارت شوند، باید مابه التفاوت ورودی اشخاص حقیقی و مشاوران مصوب شورای مرکزی را بپردازند.
حق عضویت سالانه مشاوران از زمان صدور پروانه احراز صلاحیت مشاوره و نظارت به میزان مصوب شورای مرکزی برای مشاوران اخذ می شود.
 لزوم تحولات بنیادی در آزمون مشاوران 
کمیسیون مشاوران سازمان نصر کشور گزارشی از نحوه برگزاری آزمون مشاوران این دوره ارایه کرد. سپس اعضای شورا در خصوص زمان و روند برگزاری آزمون، به روزرسانی بانک سوالات، طرح سوال های جدید و همین طور برگزاری آنلاین پیشنهاد هایی را مطرح کردند.
با تصویب اکثریت آرا مصوب شد، زمان برگزاری آزمون مشاوران، در اردیبهشت ماه هرسال باشد. همچنین برای اصلاح ساختار و تغییر سوالات آزمون، به کمیسیون مشاوران اختیار کامل داده شد. 
 برگزاری جلسات شورای مرکزی در استان ها
در خصوص برگزاری جلسات شورای مرکزی در دیگر استان ها نیز تصمیم گیری و مقرر شد، تمامی هزینه های برگزاری جلسات شورای مرکزی اعم از هزینه ایاب و ذهاب، اقامت و پذیرایی از میهمانان توسط سازمان نصر کشور پرداخت شود. مشروط بر اینکه سالانه دو یا سه جلسه در نظام های استانی برگزار شود و نظارت هزینه ها بر عهده خزانه دار سازمان  خواهد بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :