آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91849
تاریخ انتشار : 30 دی 1394 12:14
تعداد بازدید : 745

صدور کارت بانکی مشترک در دستور کار ایران و روسیه

بانک مرکزی ایران و شرکت Union Card روسیه مذاکراتی را برای متحد کردن نظام های پرداخت و انتشار کارت‏های بانکی مشترک آغاز کرده‎اند.

ایرنا- خبرگزاری اسپوتنیک با اعلام این خبر گزارش داد: روند در حال بررسی بنا به پروتکل نشست کمیسیون مشترک همکاری‎های تجاری - اقتصادی روسیه و ایران که چندی پیش در مذاکرات مسکو برگزار شده بود، صورت می‎گیرد.
در این پروتکل آمده است: دو طرف بر ادامه مذاکرات میان بانک مرکزی ایران و شرکت Union Card روسیه برای متحد کردن نظام پرداخت و انتشار کارت های بانکی مشترک دو کشور تاکید کرده‎اند.
شرکت Union Card ارایه دهنده خدمات مالی و ارتباطی میان بانک‎های روسیه که سال 1997 تاسیس شده در دسامبر سال 2015 به نظام پرداخت «میر» پیوست.
بانک مرکزی روسیه نیز دوشنبه گذشته اعلام کرد که در دوره پساتحریم، همکاری‎های مالی بانکی تهران و افزایش 
می‎یابد.
روابط عمومی این بانک افزوده است: بدون شک لغو تحریم‎های تهران موجب توسعه روابط ایران و روسیه و ساختار همکاری های دو کشور می شود و به این ترتیب بر اقتصاد هر دو کشور تاثیر مثبت خواهد داشت.
حجم مبادلات بازرگانی ایران و روسیه در سال 2015 به حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار رسید و انتظار می رود این میزان با اجرای توافقات به دست آمده میان دو کشور در سال های آینده افزایش یابد.
دو کشور در نشست‎ها و توافقات خود به گونه‎ای برنامه ریزی کرده‎اند که ارزش روابط اقتصادی دو کشور در چند سال آینده به 10 میلیار دلار برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :