آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91842
تاریخ انتشار : 30 دی 1394 11:56
تعداد بازدید : 705

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۹۰ درصد تولید کشور در سطح استاندارد جهانی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که ۹۰ درصد تولید کشور در سطح استاندارد جهانی است، گفت: بخش خصوصی برای ورود به عرصه بین الملل خود را توانمند کند.

فارس- محمدرضا نعمت زاده دیروز در گردهمایی فعالان بخش خصوصی که با حضور رییس جمهور و 4 وزیر اقتصادی در تهران سالن اجلاس سران پس از اجرای برجام برگزار شد، اظهار امیدواری کرد، با برداشته شدن موانع پیش روی فعالان اقتصادی بتوانیم بهتر وارد صحنه فعالیت ها شویم.
وی اضافه کرد: باید با تلاش و مساعدت یکدیگر چه در بخش خصوصی چه در بخش حاکمتی دولتی کار را پیش ببریم، چرا که در بین فعالان اقتصادی مصطلح شده بود که ما علاوه بر تحریم ظالمانه بین المللی، تحریم داخلی هم داریم و مطرح می شد تحریم داخلی مشکلاتش بیش از تحریم خارجی
است.
به اعتقاد نعمت زاده امروز وظیفه ما دولتی ها این است که هر مانعی به دست دولت ایجاد شده را بررسی کرده و برطرف کنیم. چه آنهایی که به صورت ساختاری و در دوران جنگ تحمیلی به وجود آمده و چه آنهایی که بر اثر تحریم های گذشته ایجاد شده است.
وزیر صنعت از یادداشتی که شب گذشته برای معاونان و زیرمجموعه خود تهیه کرده، سخن گفت و افزود: ابلاغ کرده ام که هر معاونت یا اداره در سطح کار خودش موانع تسهیل کننده امور مردم را بررسی کند، تا آنچه که در قالب قوانین موجود مانعی را ایجاد کرده در حد و حدود اختیارات خود سریعا فهرست کنیم، تا برطرف شود و آنهایی که مربوط به هیأت دولت و مجامع و سازمان های مختلف است را برطرف کنیم.
وی خطاب به بخش خصوصی گفت: باید این بخش خود را بیش تر توانمند کند؛ چراکه بخش خصوصی و تعاونی ها باید یک بازنگری در درون خود انجام دهد تا در حوزه دانش، منابع و تجارت با بهترین های روز دنیا به روز شود؛ چراکه بنگاه های ما باید در حد کلاس بنگاه های بین المللی باشند و 90 درصد فعالیت های ما در کشور در سطح کشورهای پیشرفته است و فقط در 10 درصد مواردگیر داریم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :