آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91831
تاریخ انتشار : 30 دی 1394 11:1
تعداد بازدید : 762

سهم چهار و نیم میلیونی بازی های رایانه ای مجاز در 10 ماه

خسرو کرمیهن رییس ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز گفت: چهار و نیم میلیون هولوگرام برای بازی های ویدئویی از ابتدای سال تاکنون صادر شده است.

فناوران- نظارت بر الصاق هولوگرام بر بازی های ویدئویی از برج هشت سال گذشته اجرایی شد. این درحالی بود که پیش تر ناشران خود شخصا اقدام به الصاق می کردند که شفافیت را کاسته بود.
کردمیهن افزود: این کار با هدف رسیدن به آماری دقیق از بازار داخلی اجرایی شده است. یعنی بفهمیم اولا چقدر بازی در بازار توزیع شده و دوما کدام بازی ها مخاطب بیش تری دارد و هولوگرام بیش تری برای آن صادر می شود.
وی آمار دقیق الصاق هولوگرام را 4.483.525 قطعه برشمرد و افزود: این نشان می دهد که از ابتدای سال تاکنون حدود چهار و نیم میلیون بازی ویدئویی در سراسر کشور توزیع و پخش شده است.
رییس ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز به جمع آوری بازی های غیرمجاز در سراسر کشور نیز پرداخت و گفت: تاکنون 13 مرکز استان مورد بازرسی قرار گرفته اند و نزدیک به 241 هزار حلقه بازی غیرمجاز ضبط شده است.
خبر دیگر از صنعت بازی ساز ایران این که نهمین جلسه شورای پروانه ساخت بازی های رایانه ای در سال جاری برگزار و از میان شش عنوان پروانه درخواست شده، با صدور پروانه ساخت هر شش عنوان موافقت شد.
بر اساس این گزارش از ابتدای سال تاکنون 52 بازی پروانه ساخت دریافت کرده اند و از مزایای این پروانه برخوردار
 شده اند.
شش بازی جدیدی که پروانه ساخت آن ها صادر شده اند شامل بازی «پروژه آلفا» به نویسندگی آرمین زنبوری و بهرام رستمی با سبک مبتنی بر مکان، بازی «هیرو» به نویسندگی شهاب مروتی با سبک شبیه سازی، بازی «کفترین» به نویسندگی نوید بیات، حسین عطایی فرد، ساسان یوسفی با سبک استراتژی، بازی «خون آشوب» به نویسندگی فرزین جهانبخش با سبک اکشن، بازی «نبرد زیرمینی» به نویسندگی نادر لطفی با سبک آرکید و بازی «مسابقه SSR» به نویسندگی محمد شهسواری با سبک ورزشی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :