آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91830
تاریخ انتشار : 30 دی 1394 10:59
تعداد بازدید : 711

یک بام و دو هوای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا

آژانس امنیت ملی آمریکا مدعی است در حالی که جاسوسی از کاربران اینترنت و تلفن همراه را ادامه می دهد، استانداردهای خود در زمینه جاسوسی از گوشی های هوشمند را ارتقا داده است.

فارس- هدف از این کار بر اساس گزارش شفافیت جدید منتشر شده توسط این آژانس رعایت حریم شخصی کاربران تلفن همراه عنوان شده است.
آژانس امنیت ملی آمریکا پس از افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی های این نهاد اطلاعاتی از کاربران دنیای مجازی و شبکه های اطلاع رسانی به یکی از بدنام ترین موسسات دولتی در این کشور مبدل شده است.
آژانس مذکور مدعی است در فعالیت های جاسوسی خود بر طبق قانون آزادی یا Freedom Act عمل می کند تا آزادی های مدنی و حریم شخصی شهروندان محترم شمرده شود.Freedom Act که با امضای اوباما رییس جمهور آمریکا در سال گذشته به قانون مبدل شد جایگزین قانون جنجالی میهن پرستی یا Patriot Act مصوب دوره زمامداری بوش شده و آژانس امنیت ملی آمریکا می گوید که رفتارهای خود را بر مبنای این قانون جدید مورد بازنگری قرار داده است.بر همین اساس آژانس می گوید که اجرای برنامه جمع آوری فله ای اطلاعات کاربران تلفن همراه را از 28 نوامبر و همزمان با اجرایی شدن Freedom Act متوقف کرده است.
طبق افشاگری های ادوارد اسنودن،PRISM   و  X-Keyscore تنها دو مورد از برنامه هایی بوده اند که از طریق آنها اطلاعات و متادیتای کاربران اینترنت و تلفن همراه در آمریکا و دیگر کشورهای جهان به طور انبوه جمع آوری می شد. با این حال تغییرات یاد شده به معنای توقف یا کاهش سرعت یا حجم فعالیت های جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا نیست و خود این نهاد جاسوسی تصریح کرده که هدف آن بعد از تصویب قانون Freedom Act تغییری نکرده است. این هدف کماکان عبارت است از جمع آوری، تحلیل و انتشار اطلاعات خارجی و داد ه هایی در مورد تهدیدات تروریستی بین المللی. همچنین قرار است آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات و گزارش های آماری در مورد برخی جنبه های فعالیت خود منتشر کند، اما این به معنای اطلاع رسانی به افرادی که از آنها جاسوسی می شود نیست. کارشناسان می گویند هنوز مشخص نیست آژانس چگونه می خواهد شیوه جاسوسی قدیمی خود را کم و بیش حفظ کند و در عین حال به حریم شخصی افرادی که از آنها جاسوسی می شود احترام بگذارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :