آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91826
تاریخ انتشار : 30 دی 1394 10:58
تعداد بازدید : 722

رونمایی ایسوس از مادربورد TUF Sabertooth Z170 S

شرکت ایسوس روز 18 دیماه 1394 از محصول جدید خود با نامTUF Sabertooth Z170 S ، در اندازه استاندارد ATX رونمایی کرد.

فناوران- در طراحی و ساخت این مادربورد، ویژگی­های اصلی سری TUF مانند Thermal Radar 2، سنسورهای کنترل دما TUF Ice، برنامه کنترل و مانیتور مادربورد TUF Detective به همراه ویژگی­های اختصاصی برای خنک کنندگی هر چه بهتر، به کار رفته است. 
این مادربورد بر پایه چیپ ست Z170 دارای آخرین تکنولوژی برقرای ارتباط USB 3.1 Gen2 از نوع A و C است. همچنین ویژگی هایی مانند: قطعات دارای رده نظامی، TUF ESD Guard 2 که از شوک­های الکتریسیته ساکن جلوگیری می­کند، TUF LANGuard و تضمین کارایی 5 ساله این مادربورد، باعث می­شوند تا کاربر با خیال راحت از این رده مادربورد در مدت زمان طولانی استفاده نماید.
سری TUF شرکت ایسوس اولین مادربوردی است که مدار چاپی (PCB) را به صورت کاملا سفید طراحی می­کند و در مدل Z170 S نیز این طراحی با پس زمینه نظامی روی مادربورد پیاده­سازی شده است. بر سطح این محصول یک نشانگر Q-LED به کار رفته که کاربر را از درست اجرا شدن تمام مراحل بوت مادربورد مطلع می­سازد و علاوه بر این یک مکمل زیبا برای رنگ سفید آن است.Sabertooth Z170 S از فناوری های TUF Ice، Thermal Radar 2 و TUF Detective 2 بهره می­برد تا در تمام حالت­ها دمای مادربورد را زیر نظر داشته و دمای مورد نظر تثبیت شده باشد.
Thermal Radar 2 دارای 11 کانکتور مختلف برای فن­های قسمت­های مختلف است. به این وسیله کاربر به راحتی می­تواند دمای نقاط مختلف را به دلخواه تنظیم نموده و یا به استفاده از یک کلیک به برنامه این اجازه را بدهد تا به صورت خودکار دمای قطعات را تنظیم کند.
برنامه TUF Detective 2 تمام اطلاعات لازم را توسط برنامه مخصوص موبایل و تبلت به کار بر نشان می­دهد تا به راحتی بتوان از راه دور نیز وضعیت مادربورد را کنترل کرد. این برنامه همچنین به کاربران اجازه می­دهد تا مادربورد خود را عیب یابی و تنظیمات دلخواه را روی آن اعمال کنند. 
مادربورد Sabertooth Z170 S توسط قطعات رده TUF طراحی و ساخته شده تا حداکثر توان و عمر مورد نظر برای یک مادربورد جان سخت را داشته باشد. وجود خازن­های 10K این قابلیت را به بورد می­دهد که با وجود شرایط سخت­تر و دمای بالا، 20 درصد عمر بیشتری نسبت به بقیه مادربوردها داشته باشد. در قطعات مدار تغذیه، از مواد ضد اکسید استفاده شده که 13 درصد دفع حرارت را نسبت به قطعات مشابه امکان پذیر ساخته و در نتیجه عمر قطعات را در شرایط مشابه فراهم می کند.
به منظور جلوگیری از شوک­های الکتریسیته ساکن روی مادربورد و پنل­های پشتی، از TUF ESD Guard 2 استفاده شده است. این طراحی به گونه­ای انجام گرفته است که نسبت به قبل 2 برابر در مقابل شوک ها قوی تر بوده و همچنین تمام پورت­های USB و کانکتورهای I/O پشتی را پوشش می­دهد که نسبت به مدل های قبل 30 درصد بیشتر است.
روی بورد Sabertooth Z170 S از محافظ سخت­افزاری LANGaurd استفاده شده است. این فناوری که در رده نظامی بوده و از قسمت شبکه مادربورد پشتیبانی می­کند، با استفاده از خازن­های با کیفیت بالا و همچنین فناوری کوپلینگ سیگنال­ها از برقراری ارتباط بهتر، قطعی کمتر و سرعت بالاتر اطمینان حاصل می­کند. قطعات به کار رفته برای LANGuard به گونه­ای انتخاب شده­اند که دارای تحمل بالاتری در مقابل الکتریسیته ساکن و به همین دلیل تا 2.5 برابر شوک بیشتر را تحمل می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :