آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91824
تاریخ انتشار : 30 دی 1394 10:58
تعداد بازدید : 784

85 درصد دانش آموزان تهرانی در فضای مجازی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم انعقاد تفاهم نامه با تبیان گفت: 85 درصد دانش آموزان تهرانی درگیر فضای مجازی اند.

ایکنا- اسفندیار چهاربند گفت: وی افزود: یک میلیون و 80 هزار دانش آموزان در شهر تهران مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد بیش از 85 درصد آنها درگیر فضای مجازی اند. همچنین سن استفاده از فضای مجازی حتی به زیر پنج سال رسیده است. با این تفاسیر اگر نتوانیم مصونیت های لازم را ایجاد کنیم و با آشفتگی در این فضا مشغول باشیم قطعا دوره رشد نسل آینده بدون سپر محافظ خواهد بود و حتی اصلاحش در سنین بالاتر هزینه سنگینی خواهد داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: باید کار ملی و جهادی در عرصه فضای مجازی رخ دهد تا تربیت فرزندان مان براساس داشته های مان باشد.
وی بیان کرد: دشمن بارها گفته که هدف اولم در منطقه، جمعیت منطقه است و حتی وزیر امورخارجه دو ماه پیش در مجمع فعالان شبکه اجتماعی عنوان کرد که از فرصت شبکه های اجتماعی باید برای نفوذ در افکار کودکان، نوجوانان و جوانان منطقه خاورمیانه استفاده کرد تا ارزش ها و انتظارات مان را از زبان فرزندان کشورشان به گوش حاکمان برسد.
چهاربند گفت: این یک جنگ آشکار و یک تهدید بزرگ است و باید در این فضا هویت مان را حفظ کنیم که حفظ هویت از ویژگی های توسعه است. اگر در این مسیر کوششی نکنیم و براین تصور باشیم که مرزها محافظت می شوند سخت در اشتباه هستیم چراکه آنها از داخل افکارها را با هزینه و منابع مان اما به نفع خودشان اشغال کرده اند.
وی بیان کرد: در فضای مجازی دیر شروع کرده و تاخیرداشته ایم. تحلیلی در این فضا شاهد نبوده ایم و عقب ماندگی قابل توجهی در سه عرصه دانش، مهارت و فرهنگ استفاده از فضای مجازی داریم که در مجموع همان سواد رسانه ای می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: آموزش سواد رسانه ای را باید از سنین پایین در آموزش و پرورش آغاز کنیم تا کودکان از همان سنین با این فضا آشنا باشند.
وی بیان کرد: تولید محتوا و طرح ملی هنر و خلاقیت، طرح مهمی است چراکه موضوع هنر در مدارس کم رنگ شده است درحالی که هنر بستر خلاقیت است.
چهاربند گفت: در راستای این تفاهم نامه باید کارگروهی تشکیل شود تا بتوانیم بندهای این تفاهم نامه را محقق کنیم. همچنین هر نوع امکانات مورد نیازتان را در سازمان تامین خواهیم کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :