آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91751
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 12:10
تعداد بازدید : 750

iOS 9 سازگارتر از مارشمالو است

شرکت اپل اعلام کرد که جدیدترین نسخه سیستم عامل موبایلی این شرکت یعنی iOS 9 در بیش از سه چهارم ابزارهای موبایلی یعنی آیفون ها و آیپدها اجرا می شوند. این در حالی است که جدیدترین نسخه سیستم عامل گوگل، یعنی مارشمالو، تنها در ۰.۷ درصد از ابزارهای آندروییدی در حال اجراست.


شماران سیستم - شرکت اپل در گزارش اخیر خود اعلام کرده که تنها ۱۹ درصد از کاربران iDevice های اپل از نسخه هشتم این سیستم عامل استفاده می کنند، در حالی که هفت درصد دیگر نیز همچنان نسخه های قدیمی تر را بکار گرفته اند.
این شرکت حدود یک ماه قبل اعلام کرده بود که حدود ۷۰ درصد کاربرانش از نسخه جدید iOS استفاده می کنند، و اکنون اعلام عدد جدید، نشان می دهد که بخش بزرگی از کاربران، در تعطیلات اخیر توانسته اند iDevice خود را به جدیدترین نسخه سیستم عامل موبایلی اپل ارتقاء دهند.
نکته قابل توجه این است که این عدد برای نسخه ۹ از سیستم عامل موبایلی اپل یک رکورد به شمار می رود، زیرا توانسته تنها در ظرف چهار ماه به این درصد بالا از کاربران دست یابد، در حالی که نسخه پیشین یعنی نسخه ۸ توانسته بود ظرف شش ماه به این مقدار از کاربران دست یابد.
این مساله همچنین تفاوت شایان میزان تطبیق کاربران دو سیستم عامل iOS و آندرویید را با نسخه های جدید نشان می دهد. شرکت گوگل هفته پیش با ارائه گزارشی اعلام کرد که تنها ۷.۰ درصد کاربران از نسخه ششم آندرویید، یعنی مارشمالو استفاده می کنند، بدین ترتیب بنظر می رسد مارشمالو هنوز نتوانسته حتی یک چهارم محبوبیت نسخه ۲.۳ آندرویید را کسب کند که در سال ۲۰۱۰ عرضه شده بود.
هم اکنون نسخه ۴.۴ محبوب ترین نسخه آندرویید به شمار می رود که حدود ۳۶ درصد کاربران آن را بکار می برند، در حالی که نسخه پنجم این سیستم عامل با حدود ۳۳ درصد کاربران در رده بعدی ایستاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :