آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91243
تاریخ انتشار : 22 دی 1394 11:58
تعداد بازدید : 898

آخرین وضعیت الحاق به WTO اعلام شد

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه تاکنون ۴۰ کشور برای عضویت در گروه کاری ایران اعلام آمادگی کرده اند، گفت: کشورهای اروپایی در این گروه کاری حضور خواهند یافت و اصلاح تعرفه ای آغاز می شود.


مهر- ولی الله افخمی راد با بیان اینکه مراحل الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت با جدیت از سوی دولت در حال انجام است، گفت: ایران به زودی گروه کاری خود را برای آغاز مذاکرات الحاق تشکیل می دهد که بر این اساس ۴۰ کشور برای عضویت در این گروه کاری که پیش مرحله ای برای الحاق دائم به سازمان جهانی تجارت است، اعلام آمادگی کرده اند.
معاون وزیر صنعت افزود: استقبال برای عضویت ایران در سازمان جهانی تجارت با یک اجماع مناسب به نحوی است که در حال حاضر  ۱۷ وزیر از ۱۷ کشور خواهان مذاکره با نماینده جمهوری اسلامی ایران در مورد گزارش رژیم تجاری هستند و ایران هم آمادگی کامل خود را برای الحاق به این سازمان اعلام کرده است. وی تصریح کرد: تمامی جوانب کار برای حمایت از صنایع و تولیدات کشور در پروسه الحاق و اصلاح نظام تعرفه ای لحاظ خواهد شد، ضمن اینکه بر اساس ارزیابی ها، کشور سوییس بهترین گزینه برای ریاست گروه کاری ایران در مذاکرات الحاق است.  به گفته رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، اصلاحات ساختاری در اقتصاد ایران به ویژه در حوزه تجارت خارجی باید صورت گیرد که بر این اساس، کاهش طبقات تعرفه ای در دستور کار است، این در شرایطی است که جای نگرانی برای تولیدکنندگان کشور نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :