آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91224
تاریخ انتشار : 22 دی 1394 11:32
تعداد بازدید : 1141

ابداع نانو جوهر مسی برای چاپ سه بعدی وسایل الکترونیکی

شرکت اپلاید نانوتک ادعا می کند که موفق به تولید نوعی نانوجوهر مس مناسب برای چاپ سه بعدی شده است.


3dfabprint- ژوی یانیو از محققان این پروژه می گوید: موفقیت صنعت چاپ سه بعدی الکترونیکی وابسته به توانایی تولید اجسام و اشیا است. در حال حاضر جوهر مناسب برای چنین کاری در دسترس نیست. این جوهر جدید امکان پخت ساختار چاپ شده را در واحد زنون 2000 فراهم کرده و در نهایت ساختاری به ضخامت 5 میکرون به دست می آید. 
فناوری جوهر مس سه بعدی توسط شرکت اپلاید نانوتک ارایه شده است که یکی از شرکت های تابع پن است. شرکت پن یکی از تولیدکنندگان محصولات با عملکرد بالا است که با استفاده از فناوری نانو اقدام به حل مشکلات ابزارهای مدرن می کند. محققان اپلاید نانوتک برای ساخت این جوهر در سال 2009 موفق به کسب جایزه IDTech Ex Printed Electronic و جایزه R&D 100 award نشریه R&D Magazine شده است.
ریچارد فین، مدیرعامل شرکت اپلاید نانوتک می گوید: چاپ سه بعدی یکی از بخش های در حال رشد سریع در صنعت الکترونیک چاپی است. بدون چاپ سه بعدی فلزی عملا این حوزه عقیم می ماند. این فناوری جدید می تواند در حوزه های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار گیرد به طوری که از ساخت ابزارهای پزشکی تا الکترونیکی ساختاری از این فناوری می توان استفاده کرد.
وی می افزاید: مذاکرات با صدها شرکت در صنایع مختلف به ما نشان داده که تقاضای بسیاری برای فناوری وسایل الکترونیکی چاپ شده با پرینتر سه بعدی وجود دارد. این تقاضا حد و مرزی ندارد و حتی تولیدکنندگان وسایل الکترونیکی خانگی هم شامل آنها می شود. 
به گفته وی، در حال حاضر بازار جهانی تخته مدار چاپی یا PCB حدود 70 میلیارد دلار آمریکایی است و به نظر می رسد که تا سال های آتی به 100 میلیارد دلار خواهد رسید.  وی همچنین می گوید: با توجه به چشم انداز ما، مواد نوآورانه کلید اصلی پیشرفت تولیدکنندگان به شمار می رود و جوهر نانوی ما می تواند فناوری وسایل الکترونیکی چاپی توسط پرینتر سه بعدی را متحول کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :