آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91211
تاریخ انتشار : 22 دی 1394 11:12
تعداد بازدید : 869

چراغ سبز رگولاتوری برای اصلاح تعرفه های مخابرات

معاون سازمان تنظیم مقررات از موافقت رگولاتوری با کلیت تغییر در بخش آبونمان تلفن ثابت خبرداد و گفت: هدف ما این است که طرحی ایجاد شود تا همه بازیگران حوزه ICT در کنار تعامل به سود مشترک برسند.


فناوران- زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران و صادق عباسی شاهکوه،معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگوی 18:30 روز یکشنبه شبکه خبر این موضوع را بررسی کردند.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران از ارایه 3 پیشنهاد مخابرات برای تعدیل تعرفه تلفن ثابت به رگولاتوری ارتباطات خبر داد و افزود:  ما حدود 2 سال است که تعرفه تلفن را برای شهری 30 ریالی و بین استانی 330 ریال ثابت نگه داشته ایم و از سوی دیگر حدود 5 و نیم تا 6 میلیون مشترک تلفن داریم که عملا بلااستفاده است، این در حالی ست که ما برای این مشترکان حداقل حدودا 4 هزارتومان هزینه می کنیم اما آنها  تنها 100 تومان آبونمان می پردازند .
 وی در ادامه تصریح کرد: ما به دنبال افزایش تعرفه های تلفن نیستیم، بلکه علاقمندیم تا آبونمان ها تعدیل پیدا کنند، البته این تعدیل باید منطقی باشد تا موجب توسعه شبکه مخابرات شود و شاهد زیان دهی 5 و نیم میلیون خط تلفن ثابت نباشیم که خدماتی را دریافت می کنند اما عملا از آنها استفاده ای نمی شود، زیرا این خطوط هزینه های نگهداری خاص خود را دارند.
زارعیان در ادامه افزود: ما بنا داریم تا 4 سال آینده مبلغ 7200 میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم تا از این طریق شبکه های تلفن و مخابرات را بازسازی و بعضا نوسازی کنیم.
صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با تایید بحث تعدیل آبونمان گفت: تعدیل آبونمان به تنهایی نمی تواند مشکلات مخابرات را حل کند، زیرا امروزه مردم نیازمند سرویس ها و خدمات جدید هستند، مخابرات باید با این سرویس ها مخاطبان را جذب خود کند، همین امر موجب اشتغال زایی و پیشرفت مخابرات می شود، تاکید ما این است که مخابرات باید سرویس های جدید و خدمات مطلوبی را به کاربران ارایه دهند.
وی گفت: البته ما کلیت نیاز به تغییراتی در بخش آبونمان تلفن ثابت را قبول داریم و هدف ما این است که طرحی ایجاد شود تا هم مخابرات و هم مردم برنده باشند و در کنار این تعامل به سود مشترک برسند.ضمن اینکه کاهش در آمد مخابرات با اجرای طرح همکدی را قبول داریم .
سخنگوی شرکت مخابرات ایران همچنین درباره مشکلات جمع آوری سایت های مخابراتی توسط شهرداری، تصریح کرد: این موضوع، شرکت مخابرات و مشترکان آن را با مشکلات زیادی روبرو کرده است، زیرا این سایت ها بر مبنای علمی، طراحی و شهرداری ها با جابجایی بدون هماهنگی این سایت ها مشکلاتی را برای مشترکان ایجاد می کنند
 زارعیان در زمینه توقف طرح های تشویقی مکالمات نامحدود اپراتورهای تلفن همراه گفت: پس از مخالفت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با طرح های مکالمات نامحدود اپراتوری های تلفن همراه، بناست اپراتورها طرح های جدیدی خود را برای تضمین حقوق مشترکان ارایه کنند.
وی درباره بسته های تشویقی برای جذب مخاطبان خاطرنشان کرد: اصولا طرح های تشویقی کوتاه مدت هستند؛ از جمله این طرح های تشویقی بسته های اینترنتی 10 هزار تومانی و یا بسته های حمایتی برای مشترکان پرمصرف است که تا مدت محدودی ارایه و بیشتر برای رقابتی کردن فضا بین اپراتورهای سیار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :