آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91207
تاریخ انتشار : 22 دی 1394 11:4
تعداد بازدید : 929

لباسی که شما را یک سایبورگ پیر می کند

یکی از عجایب نمایشگاه CES امسال، لباسی است که اگر آن را بپوشید به یک ابرانسان، اما از نوع پیر تبدیل می شوید.


Engadget- این تن پوش روباتیک نسخه شبیه سازی شده استخوان بندی خارجی بدن است که پس از پوشیدنش، حرکات تان همانند یک فرد پیر کند می شود. در واقع، هدف سازندگان این تن پوش این بوده که وقتی آن را می پوشید کند حرکت کنید و دیگر تحرک همیشگی را نداشته باشید تا از این طریق حس کنید که پس از پیری دچار چه مشکلاتی خواهید شد. 
شرکت Genworth این لباس روباتیک را که R70i نام دارد، ساخته است. R70i یک لباس یک سره آبی رنگ است و روی آن پوششی به شکل استخوان انسان دارد. این پوشش استخوانی 18 کیلوگرم وزن دارد و باعث می شود که حرکات کند بشود. در این لباس 4 جفت مفصل موتوری تعبیه شده که با فشار دکمه اختصاصی، ورم مفاصل و ضعف عضله های بدن را برای فرد شبیه سازی می کند.
کاربر با پوشیدن این تن پوش احساس می کند که حرکت برایش سخت است و دیگر نمی تواند به راحتی قبل کارهایش را انجام دهد. این سیستم یک کلاه هم دارد که به هدفون و هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت وصل می شود تا حتی حس کم شنوایی و کم بینایی را به فرد منتقل 
گند. 
جالب است بدانید که این هدفون مشکلات پیری همانند سنگین بودن یا وز وز گوش را برای کاربرش شبیه سازی می کند و حتی اختلال در حرف زدن را نیز به کاربر القا می کند. 
البته همزمان با آکیولس ریفت، نمونه ای از عینک های واقعیت مجازی که براساس اهداف شرکت سازنده دستکاری شده اند نیز روی چشمان کاربر قرار می گیرند تا بینایی اش را کاهش دهند. این عینک ها به این شکل کار می کنند که دوربین هایی دارند که از آنچه جلوی کاربر وجود دارد، فیلم می گیرند و بلافاصله فیلم گرفته شده را دستکاری می کنند و کمی تار مقابل جشم کاربر نشان می دهند و از آنجا که واسط میان چشم و وقایع جلوی چشم مان هستند، مثلا بیماری هایی مثل آب مروارید یا لکه سیاه در میدان دید یا کم بینایی را برای کاربر شبیه سازی می کنند و باعث می شوند فرد تصویر واضحی از محیط پیرامون خود نداشته باشد.
به طور کلی، هدف شرکت Genworth از ساخت این تن پوش عجیب وغریب این است که احساس همدردی بیشتری با افراد مسن داشته باشیم، اما آیا این همه تلاش و طراحی برای این کار لازم بود؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :