آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91157
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 13:2
تعداد بازدید : 810

همایش بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت، منطقه ای می شود

دبیر اجرایی همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: امیدواریم با شرایط جدید بین المللی و رفع تحریم ها بتوانیم این همایش را به یک رویداد منطقه ای تبدیل کنیم.


محمدهادی شالباف در گفت وگو با ستاد خبری این همایش،  گفت: سعی داریم امسال روند کلی و محور همایش را حول محور چالش ها، فرصت ها و مسائل مربوط به تعاملات جهانی حوزه بانک و بانکداری قرار دهیم که تمایز عمده پنجمین همایش بانکداری الکترونیکی است.
وی گفت: در دوره های گذشته در همایش بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت سعی کردیم به لحاظ محتوا، شیوه ی برگزاری و توسعه مخاطبان یک روند رشد کمی و کیفی را دنبال کنیم و قاعدتا  از همایش پنجم انتظار می رود که متناسب با روند برگزاری همایش در این سال ها و انتظارات بیشتر مخاطبان باشد که شاید وجه تمایز اصلی در محوریت این همایش است.
 وی با بیان اینکه در سال های گذشته همواره سعی بر این بود که محوریت همایش و هدف اصلی را به سمت و سویی ببریم که دربرگیرنده مسائل، مشکلات، چالش ها و برنامه های کلان پیش رو باشد، گفت:  امسال نیز تصمیم بر  این شد که با توجه به شرایط سیاسی که انتظار می رود در کشور در حوزه ارتباطات بین الملل ایجاد شود و محدودیت هایی که در دوره ی تحریم برای کشور در حوزه ی بانکی به وجود آمده، اگر فضای سیاسی کشور به سمتی پیش برود که بتوانیم تعاملات جهانی را بهبود ببخشیم و مشکلات کشور را در این زمینه مرتفع کنیم که در این خصوص بخشی از آن مباحث سیاسی است که از سوی متولیان مربوط انجام می شود و پیش می رود و بخشی از آن هم در حوزه های اجرایی خود مجموعه بانک مرکزی و بانک هاست که بر عهده متولیان امر در حوزه قوانین، مقررات، زیرساخت ها و حتی حوزه های کلان حاکمیتی است. این موارد باید زمینه ساز شرایط جدید شود و وقتی محقق شد بتوانیم با شرایط مناسبی نیازهای خود را تأمین و مشکلات خود را حل کنیم.
وی افزود: همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت از سوی بانک مرکزی برگزار می شود و تلاش کرده ایم که تمام صاحب نظران و ذی نفعان را به طریقی مشارکت دهیم که همایش به صورت یک طرفه نباشد و این همایش را به فضایی برای تعامل با ذی نفع و هر دست اندرکاری که بتواند مطالب خود را ارائه نماید و از مطالب دیگران استفاده کند، تبدیل کرده ایم.
وی گفت: مخاطبان ما به صورت کلی سه دسته هستند که شامل بانک ها، دانشگاهیان که محقق در این بخش هستند و شرکت هایی که کارهای فنی، مهندسی و خدماتی در این زمینه انجام می دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :