آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91135
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 12:1
تعداد بازدید : 668

قابلیت جدید آیفون و صدور قبض ۲ هزار دلاری

استفاده از برخی امکانات جدید فعال شده روی آیفون در شهر دنور آمریکا باعث صدور صورت حساب 2000 دلاری شد.


فارس- آشتون فینگولد زمانی که در منزل خود استراحت می کرد پیامی که نشان می داد به علت استفاده فراوان از اینترنت و خدمات داده باید بیش از دو هزار دلار بپردازد، دریافت کرد.
وی که معمولا هر ماه حدود 250 دلار قبض تلفن همراه دریافت می کرد، از دریافت این پیام بسیار شگفت زده شد و با واکنش تند پدرش نیز مواجه شد.
علت صدور این قبض سنگین، یکی از قابلیت های جدید آیفون موسوم به Wi-Fi Assist است که برای سیستم عامل iOS 9.1 به بالا قابل استفاده است. با فعال کردن این قابلیت در صورت پایین امدن کیفیت سیگنال های شبکه وای – فای کاربر به طور خودکار به شبکه های دیتا اپراتورهای تلفن همراه وصل می شود تا بتواند با سرعت بیشتری از خدمات اینترنت استفاده کند. البته این کار باعث می شود هزینه اینترنت همراه نیز به قبض تلفن همراه فرد اضافه شود.
بی دقتی این کاربر موجب شد تا وی در زمانی که در اتاق خواب خود به سیگنال ضعیف شبکه وای – فای منزل دسترسی داشت به طور خودکار به اینترنت تلفن همراه متصل شود و 144000 مگابایت داده مصرف کند.
کاربران باید برای غیرفعال کردن این قابلیت در بخش تنظیمات آیفون گزینه cellular و سپس Wi-Fi assist را انتخاب کرده و آن را غیرفعال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :