آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91132
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 11:43
تعداد بازدید : 705

800 هزار واحد صنفی مجهز به صندوق مکانیزه شدند

قایم مقام وزیر صنعت، معدن در مورد نصب صندوق های مکانیزه فروش در اتحادیه ها برای شفاف سازی فضای مبادله ای و مالیاتی گفت: 800 هزار واحد صنفی اکنون صندوق مکانیزه دارند که تا پایان برنامه ششم هرساله باید رشد 20 درصدی در این زمینه به وجود آید، همچنین طی توافقی که با سازمان امور مالیاتی شده 9 رسته به صندوق مکانیزه فروش باید مجهز بشوند که این امر تا پایان برنامه ششم محقق می شود.


فناوران- مجتبی خسروتاج در اجلاس هم اندیشی اصناف در اتاق اصناف تهران افزود: یکی از ضعف های مزمن و قدیمی صنوف امروز آن است که آنقدر که به کمیت اتحادیه ها توجه شده به کیفیت آنها توجه نشده و امروزه 140 اتحادیه در تهران داریم که گاهی 7 تا 8 اتحادیه هم پوشانی دارند.
وی ادامه داد: نکته ای دیگر بحث صنوف مزاحم آلاینده است که وقتی وارد هر شهر می شویم، این واحدهای آلاینده در ورودی شهرها قرار گرفته و زیبایی را از بین برده است، اما موافقت نامه ای بین صنوف و شهرک های صنعتی به امضا رسیده تا واحدهای صنفی آلاینده در شهرک های صنعتی مستقر شوند.
خسروتاج همچنین در مورد فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و انتقاد برخی اتحادیه ها در مورد فعالیت فروشگاه های زنجیره ای و انتقاد اتحادیه ها در مورد نظارت بر این فروشگاه های زنجیره ای گفت: با این حرکتی که در حال شکل گیری است و مصرف کننده هم راضی است، نمی توانیم مخالفت کنیم، بنابراین فضای کلان در شرایط اقتصادی کشور به سمتی می رود که به دلیل کاهش هزینه مبادله و حذف ایستگاه های واسطه ای فروشگاه های بزرگ زنجیره ای با هزینه کمتر، کیفیت بالاتر کالا را عرضه می کنند که جنس این فروشگاه ها با اتحادیه متفاوت است. خسروتاج اضافه کرد: اکنون 5 تا 7 درصد سهم بازار در اختیار فروشگاه های زنجیره ای است و در انتهای برنامه ششم این رقم به 20 درصد خواهد رسید.
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد واحدهای صنفی بدون پروانه و سر و سامان دادن به این واحدها گفت: خود اتحادیه ها باید در این بخش کمک کنند و اینکه گفته می شود از 3 میلیون واحد صنفی 600 تا 700 هزار واحد صنفی بدون پروانه داریم، در شان کشور نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :