آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91109
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 10:48
تعداد بازدید : 676

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:

دولت از حضور بخش خصوصی در بازارهای جهانی حمایت جدی کند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خواستار حمایت جدی دولت از حضور شرکت های ایرانی در بازارهای جهانی شد و گفت: فعالیت بخش خصوصی در بازارهای برون مرزی در سیاست گذاری‎ها آنچنان پررنگ دیده نمی‎شود.


ایرنا- محسن جلال پور در جمع فعالان اقتصادی افزود: بخش خصوصی ضعیف ایران همواره تابع قوانین و مقرراتی است که اجازه نداده این بخش بتواند به فعالیت‎های گسترده خود طبق اصول بازار ادامه دهد.
وی تاکید کرد: انتظار می‎رود در دولت تدبیر و امید مطالبات بخش خصوصی مورد توجه جدی قرار گیرد، تا بسترهای لازم برای فعالیت بخش‎خصوصی و تحقق رشد واقعی اقتصاد ملی فراهم شود. جلال پور اضافه کرد: قاچاق کالا اقتصاد ملی ایران را فلج کرده و عدم دخالت دولت در بازار و رقابتی شدن اقتصاد به رشد و توسعه اقتصاد ملی کمک خواهد کرد و جلوگیری از قاچاق کالا می‎تواند، اقتصاد ایران را پویا سازد.وی خواستار واگذاری پروژه‏های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی شد و گفت: پیشنهاد این است که انجام هرگونه پروژه‏های عمرانی از مرحله نخست تا پایان به بخش خصوصی واگذار شود تا پروژه‏ها در سر رسید مقرر به بهره‏برداری برسد.
جلال پور اظهار داشت: بخش فنی و مهندسی کشور از ظرفیت‎های زیادی برای صادرات برخوردار است و تاکنون نتوانسته‏ایم از این ظرفیت به نحو مناسبی در بازارهای جهانی استفاده کنیم.وی گفت: بخش خصوصی اکنون شرایط خوبی ندارد و همه دست اندرکاران و مسوولان می‎دانند که این بخش در شرایط سختی قرار گرفته و در گذشته نیز از وضعیت مناسبی برخوردار نبود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :