آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91104
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 10:44
تعداد بازدید : 1240

بدون واکنشی از سوی دستگاه‌های مسوول

فروشگاه بزرگ آندروییدی کشور هک شد

خبرگزاری فارس روز گذشته در گزارشی مدعی شد یکی از بزرگ ترین فروشگاه های نرم افزارهای آندروییدی کشور اخیرا دچار مشکل امنیتی شده است.

فناوران- براساس این گزارش این مشکلات از هفته های پیش با اعمال سیاست های مالی سخت گیرانه ای برای توسعه دهنده ها (برنامه نویس ها) نمود پیدا کرد که برای پوشش بخشی از ایرادات فنی ایجاد شده بود. سپس نیز در پی نفوذ از طریق فایلی در اپلیکیشن این بازار اینترنتی، امکان افزایش اعتبار کاربران ایجاد شده بود که این مشکل هفته پیش برطرف شد. 
بر اساس این گزارش اخیرا نیز اکانت برخی توسعه دهنده ها و کاربرهای این بازار هک شده و این اطلاعات در برخی کانال های تلگرامی به اشتراک گذاشته می شود. در حساب کاربری کاربران این بازار اعتبار ریالی موجود است. هنوز درباره رفع این مشکل فنی اطلاعی در دست نیست.
فارس می افزاید که با پیگیری از شرکت مزبور، پاسخی به این ترتیب دریافت کرده که «اصل موضوع انتشار حساب کاربری کاربران این بازار آندروییدی مربوط به کاربران یک شبکه اجتماعی ایرانی است که بخش زیادی از حساب های کاربری این سایت هک شد و اطلاعات بخشی از کاربران این شبکه اجتماعی که حساب کاربری مشابهی برای خود در این بازار آندروییدی ایجاد کرده اند، منتشر شده است. بنابراین موضوع به صورت مستقیم هک شدن حساب کاربری کاربران این بازار نبوده است.»
این شرکت همچنین این موضوع را مختصر و تعداد کاربران درگیر با این قضیه را حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر اعلام کرد!
این خبرگزاری نهایتا افزوده است: انتشار این اطلاعات در کانال های تلگرامی نمایشگر و سنگ محکی از ابعاد گستردگی این موضوع می تواند باشد.
سایت خبری ایتنا نیز به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: « سوال مهم از نهادهای مسوول در فضای مجازی این است که مشخص کنند در این بین چگونه به مسوولیت خویش عمل کرده اند؟ آیا وقتی کاربران ایرانی در فضای تحریم، ناگزیر از رجوع به این فروشگاه ها هستند، مشکلات امنیتی اینچنینی هرگز مورد توجه دستگاه های مسوول (پلیس فتا، مرکز ماهر، سازمان فناوری اطلاعات و... و از همه مهم تر شورای عالی فضای مجازی) قرار می گیرد؟» 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :