آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91101
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 10:40
تعداد بازدید : 1101

وعده جدید رییس نظام صنفی رایانه‎ای کشور

هفت هزار متر مربع به بخش بین‎الملل الکامپ 22 اختصاص می یابد

کمتر از یکماه پس از برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی(ایران الکامپ2015)، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان برگزارکننده نمایشگاه و اعضای کمیته اجرایی دیروز در نشستی با حضور اصحاب رسانه فاوا در محل نصر تهران، گزارشی از نتایج و دستاوردهای این دوره از برگزاری نمایشگاه ارایه دادند و به بررسی توقعات و انتظارات از الکامپ آینده پرداختند.

فناوران- بر اساس آنچه که کمیته اجرایی الکامپ 21 از نظرسنجی غرفه داران استخراج و ارزیابی کرده است، شرکت‎های حاضر در نمایشگاه نظرشان در خصوص زمانبندی الکامپ، عوامل ستاد اجرایی و عوامل فنی و همچنین کیفیت تحویل و چیدمان غرفه‎ها، بازدیدکنندگان و فرایند ثبت نام مثبت بوده و رضایت نسبی داشتند.بنابر اظهارات رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور الکامپ امسال از نظر تعداد اخبار و محتوای ارایه شده در رسانه‎ها و همچنین حضور پررنگ خبرنگاران، با سال‎های قبل قابل قیاس نیست.سعادت در این نشست آمار نهایی شرکت‏کنندگان و بازدیدکنندگان الکامپ را اعلام کرد و گفت: 450 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه الکامپ امسال در فضایی بالغ بر 23 هزار متر حضور داشتند که 1400 متر از این متراژ ارزی بود. همینطور تا پایان روز چهارم بیش از 150 هزار نفر از نمایشگاه الکامپ بازدید کردند.
 تقویت بخش بین الملل در الکامپ آینده
سعادت در عین حال با بیان اینکه هدف ما افزایش متراژ نمایشگاه برای سال آینده است، گفت: امیدواریم سال آینده با اضافه شدن سالن‎های جدید به فضای نمایشگاهی شاهد وسعت گرفتن الکامپ باشیم هرچند این احتمال نیز وجود دارد که محل نمایشگاه دایمی به  شهر آفتاب منتقل شود.
او افزود: دعوت از شرکت ها و هیات‎های خارجی و برندهای معتبر از هم اکنون آغاز شده است. افزایش متراژ از الزامات تقویت بخش بین‎الملل نمایشگاه الکامپ است و همین‎طور برای حضور پرتعداد بخش خصوصی نیز باید فضای بیشتری به الکامپ اختصاص دهیم. 
سعادت با تاکید بر اینکه هدف ما این است که در الکامپ بیست و دوم حدود هفت هزار متر مربع به بخش بین‎الملل اختصاص داده شود، گفت: البته تحقق این خواسته منوط به فراهم شدن شرایط و مقدماتی از جمله اختصاص تمامی فضای نمایشگاه به الکامپ است تا بخش بین الملل حضور پررنگی داشته باشد. 
 درخواست هیات ایرلندی برای گرفتن جزیره‎ای در الکامپ 22
در ادامه این نشست بحری سخنگوی کمیته اجرای الکامپ با بیان اینکه تثبیت و بین‎المللی کردن الکامپ از جمله اهداف اصلی سازمان نظام صنفی رایانه ای است، گفت: در تلاش هستیم این نمایشگاه ظرفیت‏های بین‏المللی‏اش را به نمایش بگذارد تا بتوانیم شرکت‏های اصلی خارجی را در الکامپ داشته باشیم نه اینکه یک شرکت ایرانی با محصولات خارجی به نمایشگاه بیاید.رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور با بیان اینکه امسال بازدیدکنندگانی از کشورها و شرکت‎های خارجی داشتیم، گفت: برای مثال یک هیات از کشور ایرلند از نمایشگاه الکامپ امسال به مدت سه روز بازدید کردند و برای سال آینده نیز درخواست یک جزیره به نام کشور ایرلند را داشتند تا بتوانند از فرصت های الکامپ آینده بهره‎مند شوند.
 احتمال تغییر زمان برگزاری الکامپ برای سه سال آینده
سعادت در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص احتمال تغییر زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ در سال آینده گفت: تقویم نمایشگاه‎ها برای دو سال آینده بسته شده است. این از یک لحاظ باعث خوشحالی است، تکلیف الکامپ از هم اکنون مشخص است. اما برنامه‎ریزی برای بخش بین‎الملل و شرکت‎های خارجی برای سال آینده ما را ملزم می‎کند تا زمان نمایشگاه الکامپ را تغییر ندهیم. هرچند علاقه مند هستیم این نمایشگاه در مهر ماه و در شرایط جوی و آب و هوایی بهتری برگزار شود.
او در ادامه افزود: با توجه به اینکه تا دو سال آینده تقویم نمایشگاهی مشخص شده است، می‎توانیم برای سه سال آینده یعنی الکامپ بیست و چهارم پیش از نهایی شدن تقویم نمایشگاهی برای تغییر زمان برگزاری نمایشگاه مذاکره کنیم.
 انتخاب مجری از سوی سازمان نصر کشور
سعادت در خصوص فرآیند انتخاب مجری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم، گفت: طی نامه‎ای که در ابتدا برای سازمان توسعه تجارت ارسال شد ابتدا صدور مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ برای سه سال به نام سازمان را درخواست کردیم سپس پیرو این نامه شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا را به عنوان مجری به شرکت سهامی نمایشگاه ها معرفی کردیم. اکنون که نزدیک به یک ماه از برگزاری الکامپ بیست و یکم می‎گذرد عملکرد مجری را می‎توان رضایت بخش ارزیابی کرد.
 سرو سامان دادن به صف‎های طولانی سیم کارت در الکامپ 22
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در پاسخ به سوال فناوران مبنی بر اینکه برای الکامپ آینده چه تدابیری جهت جلوگیری از صف‎های طولانی دریافت سیم کارت هدیه، اتخاذ خواهید کرد نیز گفت: قطعا برای این موضوع برنامه خاصی داریم. ضمن تشویق اپراتورها برای معرفی دستاوردهایشان، تلاش می‏کنیم که آنها را از جلوی ورودی سالن‎ها به مکان‎های دیگری هدایت کنیم تا مشکلی برای رفت و آمد بازدیدکنندگان متخصص پیش نیاید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :