آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91099
تاریخ انتشار : 21 دی 1394 10:38
تعداد بازدید : 739

دعوت از واعظی به مجلس برای سومین و آخرین‌بار

وزیر ارتباطات امروز با پیامک های انبوه به بهارستان می رود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز دوشنبه با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس به سوالات نمایندگان در مورد وضعیت پیامک های انبوه پاسخ می دهد. او همچنین قرار است در کمیسیون صنایع نیز حاضر شود و به سوالات نمایندگان این کمیسیون نیز پاسخ دهد.

فارس- وزیر ارتباطات در حالی در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابد که پیش از این دوبار از وی دعوت شده بود تا برای پاسخ به سوال نمایندگان در مورد پیامک های تبلیغاتی در کمیسیون فرهنگی حاضر شود اما این اتفاق نیافتاد. براین اساس با توجه به دو بار دعوت این کمیسیون از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عدم حضور وی، کمیسیون فرهنگی برای بار سوم از وزیر دعوت به عمل آورده است.
گسترش پیامک های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده، محتوای غیراخلاقی برخی از این پیامک ها و نیز کلاهبرداری های پیامکی و نبود نظارت بر آنها، از جمله موضوعاتی است که نمایندگان کمیسیون فرهنگی می خواهند وزیر ارتباطات به آنها پاسخ دهد.
حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در این خصوص گفت: با توجه به دو بار دعوت کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارتباطات و عدم حضور وی برای پاسخگویی به سوال نمایندگان این کمیسیون برای بار سوم از وزیر ارتباطات برای حضور در کمیسیون فرهنگی دعوت شده است.
وی گفت: هر روز پیامک های انبوه، تبلیغاتی و ارزش افزوده به صورت ناخواسته به موبایل تمامی مشترکان ارسال می شود که برخی از آنها جنبه غیراخلاقی و برخی سوءاستفاده مالی دارد.
پژمان فر گفت: در حال حاضر وزارت ارتباطات می گوید مدیریت و نظارت بر پیامک های انبوه و تبلیغاتی به عهده وزارت ارشاد است و وزارت ارشاد نیز اعلام می کند کنترلی بر این پیامک ها ندارد.  این درحالی است که در عرصه مطبوعات نظارت نیز وجود دارد، اما بر رسانه پیامکی نظارتی نیست.
پیش از این محمد سلیمانی، نماینده کمیسیون صنایع و رییس کمیته فناوری مجلس نیز از بی توجهی وزیر ارتباطات به دعوت نمایندگان مجلس، انتقاد کرده بود.
وی گفت: متاسفانه وزیر ارتباطات دعوت نمایندگان مجلس را برای حضور، پاسخ نمی گوید. نمایندگان کمیسیون های مختلف از وزیر ارتباطات دعوت می کنند که در کمیسیون ها حضور پیدا کند اما متاسفانه ایشان به دعوت ها پاسخ نمی دهد و به مجلس کم محلی می کند.
با این حال اما معاون پارلمانی وزیر ارتباطات در خصوص اخباری مبنی بر بی توجهی وزیر ارتباطات به دعوت برای حضور در مجلس گفت: بی محلی وزیر ارتباطات به مجلس که از سوی برخی رسانه ها مطرح شده به هیچ وجه واقعیت ندارد و وزارت ارتباطات همواره به نمایندگان مجلس پاسخگو بوده است.
مرتضی براری با تاکید بر اینکه موضوع بی محلی وزیر ارتباطات به مجلس که از سوی برخی رسانه ها مطرح شده به هیچ وجه واقعیت ندارد، گفت: همواره وزارت ارتباطات درباره پاسخ گویی به نمایندگان مجلس احساس تکلیف کرده است و فردا (امروز) نیز وزیر ارتباطات به دعوت نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس حاضر خواهد شد.
وی در توضیح علت دو بار حضور نیافتن وزیر ارتباطات در کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دفعه اول وزیر در سفر خارجی بود که طی نامه ای رسمی با عذرخواهی از عدم امکان حضور درخواست به تعویق انداختن جلسه اعلام شد.
معاون پارلمانی وزیر ارتباطات گفت: دفعه دوم نیز پیش از جلسه نمایندگانی از وزارت ارتباطات با کمیسیون فرهنگی مجلس جلسه داشتند که طی این جلسه متوجه شدیم سوال این کمیسیون درباره محتوای پیامک های انبوه است که متولی محتوا در کشور وزارت ارشاد است و این موضوع باید به وزارت ارشاد ارجاع شود. وی ادامه داد: از این رو طبق قانون رسما به آقای سالک رییس کمیسیون فرهنگی و هیات رییسه مجلس اعلام کردیم که این سوال به وزیر ارتباطات مربوط نیست و به این دلیل وزیر به مجلس نرفت. 
براری یادآور شد: اما با پابرجا بودن سوال از وزیر، وی حتما در مجلس حاضر خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :