آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91041
تاریخ انتشار : 20 دی 1394 11:45
تعداد بازدید : 824

هکرها در نقاب پروفایل جعلی، در کمین شما هستند!

به آگهی های استخدام LinkedIn به راحتی اعتماد نکنید، گروهی از هکرها با هدف جاسوسی و سرقت بردن اطلاعات شخصی شما، از پروفایل های جعلی لینکدین استفاده می کنند.

فناوران- در راستای افزایش محبوبیت شبکه  اجتماعی لینکدین، هکرها با سواستفاده کردن از این محبوبیت در کمین کاربران اینترنتی نشسته اند. این بار با ترفندهایی مثل آگهی های استخدامی به صورت کاملاً مشابه با آگهی های مورد اعتماد کاربران لینکدین سعی در هک کردن حساب کاربری شما دارند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده  انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، متن  هایی که برای قربانی کردن کاربران استفاده می شود معمولاً بسیار مشابه پروفابل های واقعی و معتبر هستند. علاوه بر متون جعلی، هکرها از عکس پروفایل مناسبی نیز استفاده می کنند. این هکرها به صورتی کاملاً حرفه ای با انتخاب کلمات کلیدی معتبر، در موتورهای جست و جو ظاهر می شوند.
بر اساس اعلام نماینده ضدویروس پاندا در ایران، شبکه اجتماعی لینکدین که بیش از 400 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد، به عنوان واکنشی به این گروه از هکرها اعلام کرده است که «ما در صدد بررسی اشکالات نرم افزاری موجود در سرویس های خود هستیم و به محض شناسایی هرگونه باگ نرم افزاری آن را برطرف خواهیم کرد. سخنگوی لینکدین افزود با گروهی از متخصصان سعی در فاش کردن هویت پروفایل های جعلی و جلوگیری از فعالیت  آن ها داریم.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :