آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91034
تاریخ انتشار : 20 دی 1394 11:20
تعداد بازدید : 860

وضع مالی بنیاد خراب است اما

مشکل بازی های رایانه ای فقط پول نیست

مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای، گفت: اقدامات زیربنایی برای صنعت بازی های رایانه ای را جایگزین پول مستقیم کنیم.

تسنیم- حسن کریمی قدوسی گفت: وضع بودجه بنیاد به هیچ وجه خوب نیست و ما امسال بنیاد را با سختی بسیار زیاد از این لحاظ اداره کردیم به طوری که برای امورات جاری نیز با مشکل روبرو هستیم و تاکنون برای 9 ماهه نخست امسال 2 میلیارد تومان بوجه گرفتیم.
وی ادامه داد: باید قوانین برای بازی سازان تسهیل شود مشارکت در ساخت بازی کار بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیست و انرژی زیادی می طلبد. ما نمی توانیم برای ساخت بازی اعتبار قائل شویم اما با برنامه های جدید به صورت زیرساختی مشکلات تولید بازی را برای بازی سازان حل می کنیم.مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای گفت: ما معاونت حمایت را در بنیاد راه اندازی کردیم تا زیرساخت های لازم را فراهم کند. به طور مثال یکی از این اقدامات راه اندازی سایتی برای معرفی بازی سازان به بازار بازی هاست و یا اینکه در انستیتو بازی سازی در همکاری با دانشگاه علم وصنعت دانشجو می پذیریم که تا به حال 400 نفر برای آن ثبت نام کرده اند که این خود یک کار زیربنایی است.
وی با بیان اینکه بنیاد قبلا در ساخت بازی مشارکت می کرد اما در نهایت اصل پول نیز به بنیاد برگردانده نمی شد، افزود: متاسفانه بازی سازان به دنبال سودآوری بازی های خود نیستند و پرداخت پول مستقیم به بازی ساز برای آن مضر است، آیا ما به سمت یارانه دولتی برای بازی برویم یا کمک کنیم صنعت بازی ها را راه بیندازیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :