آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91032
تاریخ انتشار : 20 دی 1394 11:19
تعداد بازدید : 740

پیش به سوی ناکجا آباد!

محمد جواد شکوری مقدم- 4 ماه پیش که وزارت ارشاد و صدا و سیما دردسر های جدیدی برای سایت «فیلیمو» راه انداختند، به ایشان دردمندانه گفتم شرکت نمایش فیلم چند ملیتی نت فیلکس در حال خرید محتوای دوبله فارسی در ایران است و به زودی شروع به سرویس دهی می کند، گفتند فیلتر می شود، خندیدم که فیلترینگ دیگر مانع بتونی نیست، پرده لطیفی است که هر بچه 14 ساله ایی در 5 دقیقه یا چند سرچ ساده کنار می زند. گفتم بگذارید سایت فیلیمو با دست بازتر در محتوی و سرعت بیشتری و حداقل با محدویت های شبیه نتفیلیکس فعالیت کند، نه آنکه ما را 100 بار بیشتر محدود و رقیق کنید و در چم و خم مقررات کشور پیچ و تاب دهید، هر چه گفتم، نشنیدند و شد آنچه شدنش نمایان بود و خواهد شد آنچه نمایان است.


امروز ایمیلی از نت فیلکس دریافت کردم که به کاربران ایرانی خوش آمد گفته و آغاز فعالیت رسمی خود در ایران را اعلام و از مردم درخواست ثبت نام می کند، و به تبع آن یک سال و نیم تلاش شبانه روزی فنی، سرمایه گذاری مالی و محتوایی «فیلیمو» نیز به باد هوا رفت! ولی برای مردم، خوشحالم که اگر ما نتوانسته ایم به سلیقه آنها در «فیلیمو» سرویس دهیم، حداقل یک سرویس خوب با محتوی مورد سلیقه شان را دریافت می کنند.
حالا دست اندرکاران محترم هی بنشینند و جلسه بگذارند و مقررات آی پی تی وی، وی او دی، او تی تی و ممیزی و مجوز و رگولاتوری و نمایش و مجاز و غیرمجاز را بالا و پایین و اینور و اونور کنند که «چون پرده ورافتد نه تو مانی و نه من».
روزگاری در این کشور داشتن دستگاه ویدئو و دستگاه فاکس هم جرم بود، آیا اکنون به آن ضوابط نمی خندیم؟ چرا چشمانتان را باز نمی کنید و مطابق با شرایط پرسرعت و لحظه ای و امکانات جهانی رسانه ایی تصمیم نمی سازید؟ چقدر تفرق؟ چقدر تاخیر؟ چقدرکش و قوس؟ چقدر دلسرد کردن؟ چقدرهدردادن نیروی انسانی کاربلد؟ اصلا چقدر مقررات، چقدر ضوابط، چقدر بوروکراسی، چقدر پیچ و خم، چقدر مجوز، چقدر کمیته، چقدر شورا، چقدر سازمان، چقدر واحد، چقدر مسوول، چقدر امضا؟ با این وضعیت به جز ناکجا آباد مقصدی متصور است؟ 
 منبع: تلخیص از متنی در وبلاگ نویسنده


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :