آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91029
تاریخ انتشار : 20 دی 1394 11:11
تعداد بازدید : 899

«Moto by Lenovo» برند جدید گوشی های پرچمدار لنوو شد

موتورولا پس از جدایی از گوگل، به لنوو فروخته شد، اما در طول یک سال گذشته هیچ خبری مبنی بر فعالیت هماهنگ این دو شرکت منتشر نشد. اما ظاهرا قرار است بخش موبایل های لنوو در شرکت موتورولا ادغام شود.

فناوران- بر اساس گزارش های منتشر شده، لنوو ظاهرا قصد دارد براساس برنامه تعیین شده بخش تولید گوشی های هوشمندش را با کمپانی موتورولا ترکیب و هماهنگ کند و از این پس این محصولات را با برند موتورولا راهی بازار کند.
طبق سیاست های موتورولا، گوشی های هوشمند پرچمدار و بالارده این کمپانی با پیشوند Moto و با برند Moto by Lenovo روانه بازار می شوند تا نام لنوو نیز روی گوشی های هوشمند رده بالا وجود داشته باشد. 
سری گوشی های هوشمند Vibe هم که متعلق به لنوو است به عنوان محصولاتی پایین رده به بازار عرضه می شوند. این سری از گوشی های لنوو و موتورولا قرار است به بازار آمریکا نیز عرضه شود.
ظاهرا این برنامه در طول سال 2016 تکمیل نمی شود و باید تا سال 2017 منتظر محصولات مشترک لنوو و موتورولا باشیم.
موتورولا در زمان فعالیتش به عنوان یک کمپانی مستقل، گوشی های هوشمند پیشرفته ای تولید و به بازار عرضه می کرد، اما پس از بروز مشکلاتی، این شرکت با قیمت 5/12 میلیارد دلار به گوگل واگذار شد.
از آنجا که گوگل هیچ سابقه ای در بخش سخت افزاری نداشت، ساخت گوشی با مشارکت موتورولا هم موفقیتی برای هیچ کدام از شرکت ها در پی نداشت و بر این اساس در طول مدتی که موتورولا تحت تملک گوگل بود، هیچ گوشی هوشمند پر سروصدایی هم راهی بازار نشد و به این ترتیب ضرر و زیان موتورولا در بخش تولید و عرضه گوشی های هوشمند تداوم 
داشت.
اما سرانجام گوگل بخش موبایل موتورولا را سال گذشته به لنوو با دریافت قیمتی حدود یک چهارم میزان خرید یعنی 2/3 میلیارد دلار واگذار کرد. 
با توجه به پیشینه لنوو در تولید گوشی های هوشمند و موفقیتی که در بازار داشته و چندین بار توانسته در میان 5 تولیدکننده برتر دنیا قرار گیرد، می توان انتظار داشت که موتورولا در آینده بتواند جایگاهی در بازار موبایل دنیا به دست بیاورد و محبوبیتش را دوباره احیا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :