آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91028
تاریخ انتشار : 20 دی 1394 11:10
تعداد بازدید : 741

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

مشوق ها و معافیت‏های مالیاتی جدید تدوین شد

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام تدوین مشوق‎ها و معافیت‎های مالیاتی جدید گفت: بزودی این مشوق‎ها و معافیت‏ها برای اجرا ابلاع و به مردم اطلاع‎رسانی می‏شود.

فناوران- سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه سیاست‎ها و هدف‏گذاری‏های دولت یازدهم در حوزه مدیریت کشور در بحث مالیاتی باجدیت پیگیری می‏شود، افزود : تلاش ما کمک در تحقق اهداف دولت است.
 رقم بسیار کم مالیات
وی اظهار کرد: شناسایی مودیان جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی از جمله راهکارهایی است که در شرایط کنونی در این سازمان دنبال می شود. وی گفت: امروز فقط 6درصد از درآمدهای مالیاتی کشور مربوط به مشاغل است و این رقم بسیار اندک است.
وی جذب سرمایه‏گذاری خارجی را به عنوان یک اولویت اصلی و مهم خواند و گفت: کشورهایی در این حوزه موفق بوده اند که با جدیت و برنامه‎ریزی دقیق به این موضوع وارد شده‏اند.
 آگاهی نسبت به مشکلات تولید
رییس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین گفت: فشار مالیات را روی کسانی خواهیم برد که از دادن آن شانه خالی می کنند.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با ذکر این مطلب که نظام مالیاتی نسبت به مشکلات تولید در کشور آگاهی دارد، عنوان کرد: باید به سمتی برویم که با توسعه زیرساخت‎های نظام مالیاتی به ویژه مکانیزاسیون فرایندها، بهره‏مندی از ظرفیت‏های مالیات الکترونیک و همچنین اجرای اصلاحیه قانون مالیات‏های مستقیم توسط نهادها و دستگاه‏های ذیربط، بتوانیم یک پایگاه اطلاعاتی قوی در سازمان امور مالیاتی ایجاد کنیم و بتوانیم با تکیه بر اطلاعات صحیح، فشار مالیاتی را به سمت کسانی که درآمدهای بالایی کسب می کنند اما از زیر بار مالیات شانه خالی می کنند سوق دهیم.
 افزایش فرهنگ مالیاتی
تقوی نژاد افزود: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتمادآفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه‎های جمعی است و نبایستی مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد.رییس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم، باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد.
روشن شدن افکار عمومی
وی با بیان اینکه مردم باید بدانند که مالیات‎ها در چه مواردی مصرف می شود و چه منافع عمومی برای جامعه دارد، تصریح کرد: مطابق قانون یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت و بهداشت و درمان و همچنین 3 درصد از عوارض دریافتی در قالب مالیات بر ارزش افزوده نیز به شهرداری ‎ا و دهیاری‏های سراسر کشور اختصاص می‎یابد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :