آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91022
تاریخ انتشار : 20 دی 1394 10:59
تعداد بازدید : 749

به موجب مصوبه هیات وزیران

حق امتیاز بهره برداری از شبکه بی سیم تعیین شد

هیات وزیران حق امتیاز پروانه ایجاد و بهره برداری شبکه بی سیم برای ارایه خدمات عمده فروشی را تعیین کرد.

فناوران- هیات وزیران در جلسه 94/10/3 به پیشنهاد مشترک شماره 1/76587 مورخ 94/9/16 وزارتخانه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، امور اقتصاد و دارایی و اطلاعات و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت های بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات، مصوب 1392 تصویب کرد. 
متن مصوبه دولت که توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده، به این شرح است:
حق امتیاز پروانه ایجاد و بهره برداری شبکه بی سیم برای ارایه خدمات عمده فروشی به شرح جدول 1 تعیین می شود. 
مبلغ تسهیم درآمد تضمین شده سالیانه ایجاد و بهره برداری از شبکه بی سیم برای ارایه خدمات عمده فروشی به شرح جدول 2 تعیین می شود. 
میزان جرایم تعهدات پروانه نیز به این شرح تعیین شده است: در صورت نقض تعهدات اجرا و توسعه، در مرحله اول اخطار کتبی برای جبران تخلف ظرف دو ماه از تاریخ اخطاریه و در مرحله دوم بنا به تشخیص سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جریمه تا سقف 20 میلیارد ریال در سال در نظر گرفته می شود. 
در بخش جرایم تقض تعهدات کیفیت خدمات آمده است هر 6 ماه یکبار شاخص های تعریف شده در هر شهر توسط سازمان ارزیابی و نتیجه به دارنده پروانه اعلام می شود. دارنده پروانه فرصت دارد تا ارزیابی بعدی نسبت به ارتقای شاخص هایی که به حد نصاب نرسیده است اقدام کند در غیر ان صورت بر اساس ارزیابی های رگولاتور به ازای هر مورد تخلفات به مبلغ 500 میلیون ریال جریمه خواهد شد. حاکثر سقف جریمه ناشی از این نوع از تخلفات در هر سال 10 میلیارد ریال و سقف جریمه ناشی از این عنوان تخلف در هر 6 ماه به میزان 5 میلیارد ریال تعیین می شود. 
در بخش نقض تعهدات تعرفه ارایه خدمات نیز آمده که از زمان اخطار سازمان تنظیم مقررات، دارنده پروانه حداکثر 15 روز کاری پس از تاریخ وصول ابلاغیه فرصت دارد تا نسبت به ارایه توضیحات اقدام کند. در صورتی که توضیحات دارنده پروانه مورد قبول سازمان قرار نگرفته علاوه بر استرداد مبالغ اضاقی از مشترکان تا 10 روز فرصت دارد تعرفه مورد نظر را اصلاح و در غیر این صورت مشول اعمال جریمه خواهد شد که این جریمه بر اساس نظر سازمان تعیین می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :