آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90949
تاریخ انتشار : 19 دی 1394 11:40
تعداد بازدید : 1046

دورسی واکنش نشان نداده

جنجال بزرگی به نام توییت 10 هزار کاراکتری

چند ماه است شایعه ای مبنی بر حذف محدودیت ارسال متن در شبکه اجتماعی توییتر نقل محافل علاقه مندان به رسانه های اجتماعی است. بازار این شایعه هنگامی داغ شد که محدودیت ارسال متن در پیام خصوصی این شبکه از میان برداشته شد. اما هفته گذشته جک دورسی، مدیری که سکان توییتر را به دست گرفته تا این کشتی را در توفان حفظ کند، توییتی منتشر کرد که جنجال بزرگی در رسانه های تخصصی به پا کرد؛ توییت 10 هزار کاراکتری. جنجالی که جک دورسی در مقابلش سکوت اختیار کرده و در تایید یا تکذیب برداشتی که رسانه ها از توییتش دارند، واکنش نشان نداده است. عده ای معتقدند اگر این شایعه واقعیت داشته باشد، توییتر به پایان دوران طلایی و منحصر به فرد بودنش در بین شبکه های اجتماعی خواهد رسید. اگر چنین شود، این اتفاق بعد از افتضاح مالی توییتر که منجر به کناره گیری دیک کاستلو از مدیریت شد برای توییتر شوک بزرگی خواهد بود.

شبنم کهن چی
بعد از زمزمه هایی که جک دورسی شهریور ماه پیرامون رفع محدودیت کاراکتر داشت، پایان هفته گذشته عکسی از یک متن نسبتا بلند روی صفحه رسمی اش در توییتر منتشر کرد که در آن آمده بود: «ما زمان زیادی را صرف رصد کردن کاربران و آنچه در توییتر انجام می دهند کرده و بارها دیده ایم که افراد از نوشته های بلند خود عکس گرفته و این تصاویر را توییت می کنند. اما اگر این تصاویر متن باشند، آن وقت چه اتفاقی می افتد؟ متنی که بتوان در آن جستجو کرد، متنی که بتوان قسمت های مهم آن را برجسته کرد».
دورسی در ادامه پیامش آورده: «ما توییتر را با محدودیت ۱۴۰ کاراکتری راه اندازی نکردیم. ولی در همان آغاز کار توییتر تصمیم گرفتیم که طول هر پیام توییتری مانند پیام های کوتاه رایج (۱۶۰ کاراکتر) باشد. این محدودیت خود تبدیل به انگیزه ای شد برای خلاقیت در کوتاه نویسی میان کاربران؛ محدودیتی که ما هم آن را دوست داریم». مدیرعامل توییتر خبر داده است که اگر قصد رفع این محدودیت را داشته باشند ابتدا توسعه دهندگان را با خبر خواهد کرد. اما شایعه توییت های 10 هزار کاراکتری از پایان آخرین فصل سال نو میلادی این روزها جنجال به راه انداخته است. حتی بعضی از رسانه ها مدعی شده اند توییتر در حال حاضر آزمایش این قابلیت را در دستورکار قرار داده تا توییت ها پس از اعمال این تغییرات همچنان همانند نسخه فعلی مشاهده شوند و با کلیک روی آن ها، محتوای کاملی پیش روی کاربران قرارگیرد.
برخی از رسانه ها با انتشار مصاحبه ای با یکی از کارکنان توییتر که درخواست کرده نامش فاش نشود، خبر دادند در حال حاضر توییتر آزمایش رفع محدودیت کاراکتر را آغاز کرده است. به گزارش نیویورک تایمز این پروژه که به صورت درون سازمانی در توییتر در حال آزمایش است Beyond 140 نام دارد. گفته می شود در طراحی مجددی که توییتر روی تایم لاین انجام می دهد کاربران توییت ها را در اندازه همان 140 کاراکتر خواهند دید و در صورتی که توییتی بلندتر بود کاربران با کلیک کردن روی آن می توانند به محتوای کاملش دسترسی داشته باشند. به این ترتیب قرار نیست شکل تایم لاین کاربران توییتر تغییر کند. با این حال لازم است تاکید کنم جک دورسی نسبت به هیچ کدام از این اخبار و گزارشات واکنشی نشان نداده است.
سال 2015 بدترین سال برای توییتر از زمان راه اندازی تا امروز بوده است. این کمپانی علاوه بر اینکه در سال 2015 زیان سنگینی متحمل شد، کندترین روند را در رشد کاربرانش داشت.
هر چند توییتر این تغییر را فرصتی برای به چالش کشیدن خدمات  خود می داند اما بسیاری از کاربران فعال این شبکه اجتماعی معتقدند از بین رفتن محدودیت 140 کاراکتری توییت در توییتر موجب ایجاد تغییری اساسی در فضای این شبکه خواهد شد و بزرگ ترین مشخصه این شبکه را که به آن هویت داده از بین خواهد برد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :