آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90946
تاریخ انتشار : 19 دی 1394 11:25
تعداد بازدید : 1113

وزیر ارتباطات وعده داد:

پارک اینترنت اشیا، 5 سال دیگر راه می افتد

به منظور همگامی با توسعه اینترنت و ابزارهای مربوط به آن در ایران، شورای راهبری طرح اینترنت اشیا (چیزها) تشکیل شد.

فناوران- نخستین جلسه نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (اینترنت چیزها) با تاکید بر لزوم ایجاد یک پارک اینترنت اشیا برای هماهنگی تمامی فعالیت های مرتبط در کشور، روز پنجشنبه برگزار شد.
این شورای راهبری، با هدف ارایه گزارش تصمیمات اخذ شده و اقدامات به عمل آمده در رابطه با طرح اینترنت اشیا، بررسی نقشه راه توسعه این فناوری در کشور و بررسی نظر اعضای شورای راهبری طرح با حضور برات قنبری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و هومن ضرابی مجری طرح اینترنت اشیا  برگزار شد.
شورای راهبری طرح اینترنت اشیا  ر این نشست بر اهمیت اجرای این طرح برای بالابردن بهره وری در کشور تاکید و خواستار ارایه گزارش روند کارهای انجام شده از سوی مجری طرح شدند.
هومن ضرابی مجری طرح در این نشست، گزارشی از روند کارهای انجام شده با عناوین «سهم بازار اینترنت اشیا، آمار شرکت های پیش رو در حوزه فناوری اینترنت اشیا، میزان سرمایه گذاری انجام شده در این زمینه در سطح بین المل، سوابق طرح، ابعاد و حوزه های طرح، برنامه اجرایی طرح، دستاورد های اجرایی طرح، اهداف فاز اول طرح، اهم فعالیت های فاز اول، ساختار اجرایی مدیریت طرح، مدل اجرایی طرح و پیش بینی برنامه ها برای جذب سرمایه طرح کلان در ۵ سال» برای حاضران ارایه کرد و اعضای جلسه به ارایه نظرات خود در خصوص طرح پرداختند.
همچنین امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر لزوم ایجاد یک پارک اینترنت اشیا برای اثربخشی و هماهنگ کردن تمام فعالیت های در حال انجام در کشور، تاکید کرد. با درخواست برات قنبری معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات و تایید اعضا، جلسات این شورا هر دو هفته یک بار برگزار خواهد شد.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در یک پست اینستاگرامی در مورد این شورا نوشت: «ما به منظور همگامی با توسعه اینترنت و ابزارهای مربوط به آن در ایران، شورای راهبری طرح اینترنت اشیا را تشکیل دادیم.»
واعظی ادامه داد: «نخستین نشست این شورای راهبری روز پنجشنبه تشکیل شد. در این نشست بر اهمیت اجرای طرح اینترنت اشیا برای بالا بردن بهره وری در کشور تاکید شد و مقرر گردید تا در طول پنج سال یک پارک اینترنت اشیا برای هماهنگی و اثربخشی تمامی فعالیت های مرتبط در کشور ایجاد گردد.» 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :