آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90725
تاریخ انتشار : 15 دی 1394 13:50
تعداد بازدید : 1074

هشدار محققان: نوتیفیکیشن ها استرس زا هستند

محققان هشدار دادند که نوتیفیکیشن های پیام های الکترونیکی منبع استرس هستند و غیرفعال کردن این سیستم برای سلامتی مفید است.

ایرنا- محققان انگلیسی در یک بررسی به این نتیجه رسیدند که چک کردن مداوم نوتیفیکیشن پیام های الکترونیکی استرس زا است و به سلامت روان آسیب می زند.
براساس پژوهش روانشناسان انگلیسی، فناوری این امکان را فراهم کرده است که افراد همواره پیام های الکترونیکی دریافتی خود را چک کنند، از این رو فرهنگی در میان کاربران رواج پیدا کرده که براساس آن، لازم است همواره برای کار در دسترس باشند.
نتایج این تحقیق نشان داده است که بررسی و خواندن مداوم ایمیل ها با توجه به ویژگی ارسال پیام اطلاع دهنده (push notification) که کاربران را از دریافت پیام های جدید آگاه می کند، حتی زمانی که وارد برنامه ایمیل خود نمی شوند، استرس و نگرانی را در کاربران برمی انگیزد.
کارشناسان توصیه کرده اند که افراد با خاموش کردن برنامه ‘میل’ روی تلفن همراه، از میزان اضطراب خود در داخل و خارج از محل کار بکاهند. طبق گزارش سازمان فیوچر ورک سنتر مستقر در لندن که تحقیق روانشناسی درباره تجربه های محل کار افراد تهیه می کند، اساسا ایمیل شمشیر دو لبه ای است که ابزار مفید برای ارتباط محسوب می شود و در عین حال، می تواند یک منبع استرس باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :