آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90711
تاریخ انتشار : 15 دی 1394 13:21
تعداد بازدید : 1111

تبلت گوگل دنیا را سه بعدی نشان می دهد

گوگل نخستین بار در سال 2014 طرحی با نام Project Tango مطرح کرده بود تا بر اساس آن دنیای گوشی های هوشمند را برای کاربران جهانی متحول کند.

موبنا- در این طرح از یک دوربین دیجیتال دوگانه و تعداد حسگر هوشمند استفاده می شود که بر اساس آن گوشی هوشمند یا رایانه لوحی می تواند موقعیت جغرافیایی خود را در یک دنیای سه بعدی تشخیص دهد.
طرح Project Tango تهیه نقشه های سه بعدی در فضای بسته را بسیار آسان می کند و صرف اینکه کاربران در محیط پیرامون خود قدم بزنند، دوربین ها به صورت خودکار نقشه سه بعدی فضا را در اختیار او می گذارند.
آگهی تبلیغاتی مشترکی که امروز توسط دو شرکت گوگل و لنوو منتشر شد، نشان داد که این شرکت ها قصد دارند هفتم ژانویه در نمایشگاه CES 2016 از نخستین دستگاه الکترونیکی مبتنی برProject Tango رونمایی
 کنند.
در این آگهی تبلیغاتی گفته شد: دستگاه های موبایلی می بایست دنیای پیرامون خود را ببینند و آن را هدایت کنند. این کار همان روشی است که ما در زندگی روزمره خود دنبال می کنیم.
منابع آگاه پیش بینی کردند شرکت چینی لنوو در بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان از یک دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر فناوری Project Tango رونمایی کند که البته جزییات این گوشی هنوز منتشر نشده است.
سال گذشته گوگل نخستین کیت خود برای توسعه Project Tango روی رایانه های لوحی را ارایه کرد. بر اساس این کیت یک دستگاه رایانه لوحی مبتنی بر تراشه NVIDIA Tegra K1 مجهز به چهار هسته پردازشگر، رم ۴ گیگابایتی، حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی و نمایشگر ۷ اینچی ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسلی ارایه شد. در آن زمان فقط ۴۰۰۰ دستگاه از این محصول ساخته شده بود که به قیمت ۱۰۲۴ دلار فروخته می شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :