آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90705
تاریخ انتشار : 15 دی 1394 13:15
تعداد بازدید : 955

توافق با کره جنوبی برای بازسازی شبکه مخابرات ایران

سخنگوی شرکت مخابرات ایران از خریداری برخی تجهیزهای مورد نیاز برای توسعه شبکه مخابرات و همکاری کارشناسان کره جنوبی برای بازسازی شبکه خبر داد.

ایرنا- داود زارعیان افزود: خرید تجهیزات مورد نیاز توسعه شبکه با برگزاری چند مناقصه داخلی و خارجی انجام گرفت.
زارعیان افزود: اکنون برخی از این تجهیزات وارد شده و در سه استان خراسان رضوی، فارس و آذربایجان به بهره برداری رسیده است. در این استان ها کار بازسازی و توسعه آغاز می شود. نصب این تجهیزهای نوین کمک خواهد کرد تلفن های این سه استان به فناوری های تازه مجهز شود و نیازهای مردم برای دسترسی بهتر و بدون مشکل به اینترنت را برآورده کند.
زارعیان تاکید کرد برخی تجهیزات مورد نیاز مرکزهای مخابراتی برای ارایه اینترنت پرسرعت (ADSL) از سوی مخابرات خریداری شده است که پس از تحویل آنها، کار نصب تجهیزات آغاز خواهد شد.
سخنگوی شرکت مخابرات گفت: نصب و راه اندازی تجهیزات جدید کمک خواهد کرد نیاز روزافزون مردم برای بهره مندی از خدمات خوب اینترنت پرسرعت پاسخ داده شود.
وی بر همکاری شرکت مخابرات ایران با دیگر ارایه دهندگان خدمات اینترنت تاکید کرد و افزود: ادواتی که این شرکت فراهم می کند به سایر ارایه دهندگان خدمات کمک خواهد کرد به شیوه مطلوب تری نیاز مشترکان خود را برآورده کنند.
زارعیان بازسازی شبکه را از دیگر برنامه های شرکت مخابرات ایران عنوان کرد و افزود: تجربه کشور کره در این زمینه بررسی شده است و کار بازسازی شبکه با بهره مندی از نظر کارشناسان این کشور بزودی اجرا می شود.
مدیرروابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: تاکنون نشست های زیادی با کارشناسان کره جنوبی برگزار شده است.
زارعیان گفت: برای بازسازی شبکه تلفن ثابت طبق پیش بینی ها باید تا سال 97، مبلغ 42 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شود؛ بنابراین دولت باید با تعدیل تعرفه ها در بخش تلفن ثابت اجازه سرمایه گذاری در این حوزه را بدهد.
پیش از این، رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران درباره سیاست های خرید این شرکت گفته بود: اولویت در همکاری با شرکت ها این است که فناوری بالاتر، قیمت پایین تر و تامین مالی صد درصدی برای ما به ارمغان آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :