آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90694
تاریخ انتشار : 15 دی 1394 12:45
تعداد بازدید : 1041

وزیر ارتباطات آب پاکی را روی دستان موافقان فیلترینگ ریخت

تلگرام فیلتر نمی شود

وزیر ارتباطات برای نخستین بار به اظهار نظر قطعی در مورد یک شبکه اجتماعی پرداخت و گفت: تلگرام فیلتر نخواهد شد.

فناوران- محمود واعظی که پیش از این از اظهارنظر در مورد فیلتر شبکه های اجتماعی خودداری می کرد و آن را به کمیته تعیین محتوای مجرمانه اینترنتی ارجاع می داد، روز گذشته به طور قاطع فیلتر این شبکه اجتماعی را رد کرد.
واعظی در حاشیه همایش اقتصادی مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، براساس گزارشی که خبرگزاری تسنیم منتشر کرده است، در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا شبکه اجتماعی تلگرام فیلتر خواهد شد یا نه، بیان کرد: کارهایی تلگرام انجام می دهد و قرار نیست فیلتر شود.
وی همچنین گفت: با هماهنگی وزارت کشور از 4 ماه قبل کمیته ای در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از همه بخش های زیر ربط برای آماده سازی زیر ساخت انتخابات الکترونیکی تشکیل شد.
وی افزود: وزارت کشور مراکز و شهرهایی را اعلام کرد و زیرساخت های لازم را فراهم کردیم و کمیته ای هم در وزارت کشور زیر نظر بخش فناوری این وزارتخانه تشکیل شد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این کمیته عضو است.
عضوکابینه دولت یازدهم ادامه داد: اعلام می کنم در زیرساخت ها در نقاطی که به ما اعلام شد، فراهم کردیم و فقط نقاط و روستاهایی وجود دارد که امیدواریم تا دهه فجر هم آماده شود.
واعظی گفت: از نظر فنی آمادگی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود دارد، و اگر وزارت کشور و شورای نگهبان با هم توافق کنند، انچه مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می شود، آمادگی کامل داریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص 20 هزار روستایی که زیر 20 خانوار هستند، هنوز به اینترنت پرسرعت که بتوان در انتخابات از آن استفاده کرد، دسترسی ندارند، گفت: امیداورم تا 22 بهمن ماه امسال برای روستاها به 20هزار خانوار برسیم، و باسرعت در حال انجام کار هستیم و در دو هفته گذشته حدود 1500روستا به جمع روستاهای دارای اینترنت اضافه شد و به سرعت در حال انجام کار هستیم.
وی در مورد امنیت در انتخابات الکترونیکی، بیان کرد: در کشوری زندگی می کنیم که از نظر امنیت دستگاه امنیتی و نظامی ما وظایف خود را به خوبی انجام می دهند و ما هم به سهم خودمان در بخش فنی این بستر را فراهم کنیم که انتخابات الکترونیکی بودن نقص و سالم انجام شود.
واعظی در خصوص مشکلات به وجود آمده برای شبکه ایرانی بیسفون، گفت: در ایام اربعین تسهیلات ویژه ای هم در عراق و هم ایران برای تمام کسانی که می خواستند خدمات دریافت کنند، از جمله بیسفون قائل شدیم و بعد از این ایام همه چیز به حالت قبل برگشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :