آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90608
تاریخ انتشار : 14 دی 1394 11:43
تعداد بازدید : 884

معاون سازمان فناوری اطلاعات:

زیرساخت شبکه های اجتماعی داخلی، ضعیف است

معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات گفت: قوانین دست و پاگیر برای توسعه شبکه های اجتماعی داخلی باید حذف شود تا این شبکه ها بتوانند خدمات مناسب را به کاربران ایرانی ارایه کنند.

ایرنا- علی اصغر انصاری افزود: شبکه های اجتماعی داخلی باید پشتوانه سرمایه قوی و امکانات مناسب داشته باشند تا بتوانند روی پای خودشان بایستند و فعالیت کنند، اما لازم است دولت هم حمایت لازم از لحاظ فعالیت، صدور مجوز، تنظیم مقررات و حذف برخی از مقررات زاید را انجام دهد.
وی گفت: شبکه های اجتماعی برخاسته از یک کسب و کار قوی و یا مبتنی بر مدل های کسب و کار مناسب در کشور کمتر مشاهده می شود و شبکه های اجتماعی باید در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.
انصاری بیان کرد: برخی از شبکه های اجتماعی داخلی توقع دارند همه هزینه های آنها از جمله سرمایه گذاری را دولت تقبل کند که این موضوع امکان پذیر نیست. 
معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات گفت: دست اندرکاران و متولیان امر هم باید نسبت به نحوه حمایت های خود از این مجموعه ها تجدید نظر کند تا زمینه توسعه فعالیت شبکه های داخلی فراهم شود.
وی ادامه داد: بخش خصوصی برای ارایه خدمت مناسب و جلب رضایت کاربران باید حتما پیش بینی های اولیه در زمینه هایی مانند سرمایه گذاری، امکانات و مجوزها انجام دهد.
انصاری با بیان اینکه عموما کیفیت سرویس، کاربران را به استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی ترغیب می کند، گفت: شبکه های اجتماعی خارجی به لحاظ امکانات و پایداری، وضعت بهتری دارند و احتمالا به این خاطر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه معمولا شبکه های اجتماعی داخلی در بخش زیرساخت مقداری ضعیف هستند، افزود: هر گاه شبکه های اجتماعی اعم از داخلی و خارجی به هر دلیلی دچار مشکل شوند و نتوانند سرویس مناسب ارایه کنند، کاربران از شبکه دیگری استفاده خواهند کرد.
وی جذابیت های شبکه های اجتماعی را از علل جذب کاربران ایرانی دانست و گفت: نسل جوان به دلیل شور و نشاط جوانی و داشتن جذابیت های فراوان از این ابزار بیشتر استفاده می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :