آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90603
تاریخ انتشار : 14 دی 1394 11:35
تعداد بازدید : 918

مایکروسافت با ایکس باکس به جنگ اپل تی وی می رود

مایکروسافت قصد دارد سال آینده یک دستگاه ایکس باکس وان باریک تر عرضه کرده تا این کنسول بازی را در میان کاربران معمول و غیرگیمرها محبوب تر کند.

فارنت- شرکت مایکروسافت تصمیماتی برای عرضه یک ایکس باکس وان سبک تر دارد که فقط مخصوص بازی های فروشگاه ویندوز است و برای رقابت با اپل تی وی عرضه می شود. البته اگر شایعه اخیر در مورد تصمیم این شرکت برای عرضه یک ایکس باکس وان اسلیم و ارزان جهت از میدان به در کردن اپل در اتاق نشیمن صحت داشته باشد.
رابطه دو شرکت مایکروسافت و اپل در سال های اخیر بهبود یافته است و برخی از بهترین اپلیکیشن های iOS را حالا مایکروسافت می سازد. با این که بعد از خروج استیو بالمر از مایکروسافت همکاری هایی بین دو شرکت آغاز شد، اما رقابت همچنان برقرار است. مایکروسافت در حال حاضر با تبلت های سرفیس پرو توانسته رقابتی پایاپای با آیپد داشته باشد. لومیای جدید هم برای رقابت با آیفون در حال ساخت است.
ایکس باکس وان اسلیم از سال ۲۰۱۳ که مایکروسافت کنسول خود را عرضه کرد در دست ساخت بود، اما بعدا به دلایل نامعلومی این پروژه متوقف شد. 
اگر بنا باشد کنسول اسلیم مایکروسافت به بازار عرضه شود، حداقل تا نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی این اتفاق نخواهد افتاد و قیمت این دستگاه نیز از ایکس باکس وان اصلی بسیار کم تر خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :