آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90528
تاریخ انتشار : 13 دی 1394 12:7
تعداد بازدید : 784

گوگل Java را برای توسعه آندرویید کنار گذاشت

گوگل با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد که قصد دارد رابط کاربری برنامه نویسی Java ساخت شرکت اوراکل را کنار بگذارد و سیستم OpenJKD را جایگزین آن کند.

رایورز - شرکت گوگل این روزها در حال تکمیل نسخه بعدی سیستم عامل موبایلی خود موسوم به Android N است و برای این فرآیند ترجیح داده است با کنار گذاشتن Java، سیستم متن باز OpenJDK را جایگزین آن کند.
این خبر در حالی منتشر شد که طی چند ماه گذشته گمانه زنی های فراوان در این زمینه صورت گرفته بود و شرکت گوگل برخی اقدامات را برای پشتیبانی از مراکز توسعه دهنده نرم افزار در سیستم OpenJDK به انجام رسانده بود. شرکت گوگل هنوز تاریخ رسمی عرضه Android N را منتشر نکرده است. بنابراین اتفاق جدید به توسعه دهندگان نرم افزار امکان می دهد تا فرصت چندماهه برای سازگاری با OpenJDK در اختیار داشته باشند و بتوانند سیستم های خود را از Java جدا کنند. در بخش کاربری هیچ تفاوتی در سیستم عامل آندرویید صورت نمی گیرد و صاحبان نسل جدید دستگاه های موبایلی تفاوتی را در نسخه جدید و قدیمی این پلات فورم مشاهده نمی کنند.با این وجود باید توجه داشت که برای ساخت نسل جدید ابزارهای کاربردی مبتنی بر آندرویید استاندارد جدید ارایه می شود و شرکت های نرم افزاری در سراسر جهان می بایست خود را با سیستم متن باز OpenJDK سازگار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :