آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90526
تاریخ انتشار : 13 دی 1394 12:4
تعداد بازدید : 699

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:

حقوقی ها 5 درصد معافیت مالیاتی می گیرند

سازمان امور مالیاتی با اعلام قانون پنج واحد درصد تخفیف مالیاتی به ازای 10 درصد افزایش درآمد برای اشخاص حقوقی گفت: طبق قوانین مالیاتی اشخاص حقوقی مشمول تخفیف مالیاتی یک تا پنج واحد درصدی به ازای هر 10 درصد افزایش درآمد ابرازی در صورت تسویه بدهی مالیاتی گذشته و ارایه به موقع اظهارنامه مالیاتی سال جاری را خواهند شد.

فناوران- اعلام سازمان امور مالیاتی از مالیات اشخاص حقوقی در حالی است که طبق ماده 94 قانون امور مالیاتی روش محاسبه درآمد مشمولین مالیات مودیان براساس کل فروش کالا و خدمات به اضافه سایر درآمدهای انتفاعی پس از کسر هزینه ها و خسارات صورت می‏گیرد.
براساس مقررات انتشار یافته تارنمای سازمان امور مالیاتی، اشخاص حقوقی موظفند حداکثر تا چهار ماه پس از سال مالیاتی اظهارنامه، ترازنامه و حساب سود و زیان به دفاتر خود را به همراه فهرست هویت سهامداران و شرکا با جزییات تعداد سهام ارایه کنند.
از این گذشته اشخاص حقوقی مکلف هستند تا با محاسبه پرداخت حقوق بگیران لیستی شامل نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن را ظرف 30 روز به اداره امور مالیاتی محل ارایه دهند.
همچنین پرداخت‏های کارفرمایان به اشخاص حقیقی به غیر از پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه که به عنوان حق مشاوره و حق تحقیق بوده است نیز مشمول مالیات 10 درصدی است.
مشمولیت 25 درصدی مجمع درآمدهای یک شرکت به همراه درآمدهای انتفاعی اشخاص حقوقی وصول شده از داخل و خارج از کشور در حالی است که به موجب این قانون تمامی شرکت‏ها، وزارتخانه ها، موسسات، نهادهای عمومی و شعب شرکت‏های خارجی ثبت شده در اداره کل ثبت شرکت‏ها به عنوان اشخاص حقوقی تلقی می شوند.این در حالی است که مالیات 25 درصدی پس از وضع زیان های حاصل از منابع غیر معاف و کسر معافیت های مقرر به استثنای مواردی که طبق مقررات قانون مذکور دارای نرخ جداگانه ای هستند صورت می گیرد.
همچنین مالیات مذکور شامل درآمد کل اشخاص حقوقی غیر تجاری که به دلیل تقسیم سود تاسیس نشدند در صورت فعالیت‏های انتفاعی خواهد شد.
در خصوص اشخاص حقوقی خارجی و موسسات خارج از ایران که وصول درآمدی شان از طریق فعالیت های مستقیم با شعبه داخل ایران یا واگذاری فیلم های سینمایی از ایران است نیز مالیات 25 درصدی تعلق می‏گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :