آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90134
تاریخ انتشار : 6 دی 1394 11:26
تعداد بازدید : 1108

رشد خدمات ابری در بازارهای نوظهور

مرکز تحقیقاتی Research and Markets بر پایه آخرین بررسی های خود بازار جهانی خدمات رایانش ابری را مورد مطالعه قرار داد و در مورد وضعیت این بازار برای سال های آتی هم گمانه زنی کرد.

رایورز- این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد تا پایان دهه جاری شرکت های مایکروسافت، آمازون، گوگل و سیلزفورس حاکمیت بازار جهانی خدمات رایانش ابری را در دست می گیرند. در گزارش این مرکز گفته شد خدمات رایانش ابری طی سال های پیش رو وارد بازارهای نوظهور می شود و مناطقی مانند خاورمیانه، آمریکای لاتین، آفریقا، چین آسیا-اقیانوسیه به استثنای ژاپن بیشترین بهره را از سیستم های ابری می برند.
این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ میلادی ارزش بازار خدمات رایانش ابری ترکیه با رشد سالانه ۳۷.۰۳ درصدی افزایش میابد.
  پیش بینی شده است ظرف پنج سال پیش رو شرکت های تولیدکننده سیستم های سخت افزاری مراکز داده نیز به واسطه خدمات رایانش ابری سود قابل ملاحظه ای را به دست آورند. مراکز داده برای ارائه خدمات ابری عمومی و اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرند و بازارهای نوظهور به صورت گسترده از آنها استقبال خواهند کرد.
مرکز تحقیقاتی Research and Markets پیش بینی کرده است که در بازارهای نوظهور به خصوص خاورمیانه و آفریقا سازمان های کوچک و متوسط (SME) بیشترین سرمایه گذاری را در عرصه خدمات ابری انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :