آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90119
تاریخ انتشار : 6 دی 1394 11:1
تعداد بازدید : 995

دبیر شورای عالی فضای مجازی، هنوز قائم مقام وزیر کار است!

با انتشار خبری از سوی روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص شد دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی، همچنان هم قائم مقام وزیر کار است.

فناوران- ابوالحسن فیروزآبادی در همایش شبکه های اجتماعی، فرصت ها و تهدیدها در شیراز سخنرانی کرد اما متن این سخنرانی را روز گذشته نه روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی که روابط عمومی وزارت کار منتشر کرده و از فیروزآبادی به عنوان قائم مقام وزیر کار نام برده است.
به نظر می رسید با توجه به وظیفه سنگین شورای عالی فضای مجازی، فیروزآبادی دیگر سمتی در وزارت کار ندارد که به نظر می رسد دبیر جدید شورا، دو شغله است.براساس این گزارش، فیروزآبادی در این همایش گفت: کارکرد ارتباطی، اطلاعاتی، خدماتی و سرگرمی چهارکارکرد پررنگ فضای مجازی در کشورمان هستند که بعد سرگرمی آن از دیگران پررنگ تراست.
وی ادامه داد: بیش از 114شبکه اجتماعی فعال در کشور متمرکز بر حوزه سرگرمی هستند و باید برای مدیریت فضای مجازی تحولی ایجاد شود. 
دبیر شورای عالی فضای مجازی، فضای مجازی را نوپا، مبهم، پیچیده و در حال تکمیل دانست و گفت: همان گونه که فناوری  به عنوان ضرورت خود را به بشر امروز تحمیل کرده است فضای مجازی نیز جایگاه خود را به عنوان یک ضرورت بی بدیل پیدا کرده است. 
وی ادامه داد: بحث در مدیریت فضای مجازی به معنای محدود کردن نیست چرا که اصولا به دلیل قابلیت های این فناوری  نمی توان آن را محدود کرد بلکه باید به سمت مدیریت اجتماعی و فرهنگی آن پیش رفت. درحوزه فضای مجازی، باید سازمان هایی مانند بهزیستی و آموزش و پرورش پیوست هایی را تدوین و اجرا کنند. 
فیروزآبادی با بیان به اینکه بیش از 50 درصد کاربران شبکه های اجتماعی روزانه بیش از یک ساعت خود را در این شبکه ها می گذرانند افزود: هم اکنون بیش از 22میلیون گوشی هوشمند درکشور وجود دارد که ضرورت تامل و تدبیر برای مدیریت فرهنگی را در حوزه فضای مجازی دوچندان می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :