آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90116
تاریخ انتشار : 6 دی 1394 10:53
تعداد بازدید : 1006

سند همکاری های بین المللی پساتحریم فاوا تدوین شد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران گفت: سند راهبردی همکاری های بین المللی پساتحریم در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات تدوین شد.

ایرنا-  علی اصغر عمیدیان در سومین نشست فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پژوهشگاه وزرات ارتباطات افزود: ابتدای امسال با هدف حمایت از تولید و توانمندی های داخلی فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کارگروهی در دفتر معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد.
وی گفت: این کارگروه فعالیت های خود را برای سامان دادن اقدام ها با هدف حمایت از تولید و توانمندی داخلی بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز کرد.
حمیدیان افزود: نتیجه اقدام های انجام شده این کارگروه تبدیل به سند راهبردی همکاری های بین المللی پساتحریم در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات شد.
معاون وزیر ارتباطات محورهای این سند را جذب سرمایه گذاری خارجی با هدف رونق اقتصادی برای صیانت از صنایع داخلی، انتقال تکنولوژی و مهارت مدیریت عنوان کرد و گفت: صدور خدمات فنی و مهندسی و حمایت از بخش خصوصی دیگر محورهای این سند 
است.
وی تاکید کرد: مدل و جهت گیری برای این سند نیز تدوین شده است.
در این مراسم همچنین از فراهم آورندگان امکانات ارتباطات مناسب در راهپیمایی اربعین حسینی تقدیر شد و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، وحید صدوقی مدیرعامل شرکت همراه اول و کننده ای از شرکت ایرانسل لوح تقدیر دریافت کردند.
در این نشست 3 معاون وزیر ارتباطات درباره موضوعات « نظام نوآوری در بخش ICT و روش های تأمین مالی،» «آیین نامه توسعه و گسترش کاربری ICT» و «سند راهبردی همکاری های بین المللی پساتحریم در حوزه فاوا» صحبت کردند.
همچنین در این نشست سرپرست امور شرکت ها و حمایت از موسسات دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره حمایت از شرکت های دانش بنیان سخن 
گفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :