آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90115
تاریخ انتشار : 6 دی 1394 10:51
تعداد بازدید : 1005

با شروع دور جدید واگذاری‌های اپراتور اول مطرح شد

هشدار همراه اول درباره تبانی دلالان شماره های رند

با شروع دور جدید واگذاری سیم کارت های رند همراه اول، برخی کاربران شبکه های اجتماعی زمینه سو استفاده و بز خری سیم کارت های رند را توسط دلالان بازار موبایل و سیم کارت مطرح کرده اند که کمیته فروش شماره تلفن های رند همراه اول به آنها پاسخ گفته است.

تسنیم- اپراتور اول ارتباطی دور جدید حراج آنلاین سیم کارت های رند خود را بعد از مدت زمانی به نسبت طولانی در واگذاری این خطوط، تحت عنوان خوش خطی برازنده شماست از هفته گذشته آغاز کرد.
واگذاری خطوط رند شرکت ارتباطات سیار از طریق مزایده به دلیل نداشتن مصوبه قیمت گذاری عملا از سال 89 متوقف شد در حالی که برخی سیم کارت های مشمول رُندی، مربوط به سال های 73 و 74 بود که در مزایده های قبلی به فروش نرفت.
نحوه شرکت در این حراج به این شکل است که باید به پایگاه رند همراه اول مراجعه و در آن ثبت نام کرد؛ بعد از آن با توجه به اینکه پرداخت در این حراج به صورت آنلاین صورت می گیرد، حراج گران می بایست با خرید اعتبار حساب خود را برای شرکت در حراج آماده و مطابق با راهنمای شرکت در حراج نسبت به خرید اقدام کنند.
طبق قوانین شرکت کنندگان موظفند معادل 30 درصد مبلغ پایه را بابت یک شماره تلفن بعنوان تضمین شرکت در حراج (ودیعه شرکت در حراج) پرداخت کنند تا مشخص شود افراد واقعا قصد خرید دارند؛ ازاین رو اگر بعد از پیشنهاد برای خطی خاص پشیمان شوند یا از مزایده سر باز زنند این مبلغ از سوی اپراتور برداشت 
می شود.
حال این شایعه به وجود آمده که دلالان کنونی بازار سیم کارت که در سطح جامعه پراکنده اند، از موقعیت پایگاه رند همراه اول سوءاستفاده کرده و سیم کارت های رند را با پیشنهادهایی کم صاحب می شوند.
با توجه به اینکه برای شرکت در مزایده سیم کارت ها، پیشنهاد قیمتی برای هر خط باید بالاتر از آخرین پیشنهاد باشد برخی سوء استفاده گران با ارایه رقمی پایین در ابتدا و رقمی نجومی در مرحله بعدی، شرایط شرکت در مزایده را برای افراد دیگر محدود می کنند و در نهایت از آخرین پیشنهاد خود امتناع کرده و خسارت آن را می دهند اما در نهایت با رقمی کم سیم کارت رند را می خرند.
با این حال، نظارت بر حسن اجرای فرآیند واگذاری این سیم کارت ها به عهده کمیته منتخب همراه اول است که این کمیته هم در ضوابط خود صراحتا اعلام کرده است: در صورتی که برنده نهایی از واریز کل بهای مورد حراج خودداری یا از شرایط معامله عدول کند، سپرده وی به نفع شرکت ارتباطات سیار ایران ضبط و به برنده دوم ابلاغ می گردد تا نسبت به پرداخت اقدام کند.
انتخاب نفرات بعدی به عنوان برنده حراج مشروط بر این است که کمیته فروش شماره تلفن های رند تشخیص دهد، تفاوت قیمت پیشنهادی حراج گران اول، دوم و سوم معقول و منطقی بوده و طی فرآیند سالم رقابتی انجام گردیده باشد.
در صورت تشخیص تبانی بین دو یا چند نفر از شرکت کنندگان در حراج، توسط کمیته فروش ضمن باطل کردن آن مرحله حراج و ضبط ودایع واریز شده نسبت به حضور حراج گران در حراج های آتی جلوگیری بعمل آمده و از طریق مراجع قضائی برعلیه نفرات متخلف اقدام قانونی صورت خواهد پذیرفت.
شرکت ارتباطات سیار در بخش شرایط و ضوابط شرکت در حراج سیم کارت های رند برای دومین بار کمیته فروش شماره تلفن های رند را متولی و ناظر اجرای عملکرد فروش تعیین کرده و کمیته مربوطه مجاز است در صورت مشاهده هر گونه خطای سیستمی و موارد مشکوک به رقابت ناسالم، نسبت به لغو حراج، ضبط مبلغ سپرده اولیه و استرداد مبالغ مازاد بر 30 درصد واریزی اقدام کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :