آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90044
تاریخ انتشار : 5 دی 1394 12:3
تعداد بازدید : 1198

نگرانی پلیس فتا درباره نوع کاربری اپلیکیشن های موبایل

رییس پلیس فتای خراسان جنوبی معتقد است که فردگرایی، مهم ترین پدیده ای است که ابزارهای رسانه ای و در عین حال سرگرم کننده با تغییر در سبک زندگی مردم باعث گسترش آن می شوند.

ایسنا- سیدغلامرضا حسینی با بیان اینکه تلفن همراه یکی از دستاوردهای فناوری است، گفت: این وسیله کوچک ابتدا فقط ابزاری ساده برای ارتباط با مخاطب بود و اندک اندک قابلیت های مهمی چون عکاسی و فیلم برداری و بعد اتصال به شبکه اینترنت، آن را خیلی مهم جلوه داد.
رییس پلیس فتای خراسان جنوبی، افزود: چه بسیار افرادی که با استفاده نابجا و گاهی ساده لوحانه از این برنامه ها، با به تاراج رفتن اطلاعات خصوصی و شخصی شان، به قول خودشان به خاک سیاه نشسته اند و اکنون انگشت حسرت به دندان می گزند و راه برگشت و جبران هم ندارند.
وی با بیان برخی از تهدیدهای نرم افزارهای رسانه ای ادامه داد: اختلال در مدیریت زمان و اتلاف عمر از راه اعتیاد به این برنامه ها و در نتیجه، افت تحصیلی نوجوانان و جوانان، تهدید امنیتی افراد از راه امکان تشخیص موقعیت مکانی آنها از طریق نرم افزارها از جمله تهدیدهای نرم افزارهای رسانه ای است.
رییس پلیس فتای خراسان جنوبی، تصریح کرد: ترویج اباحه گرایی جنسی و بی بند و باری از راه بازگو کردن موضوعات کاملاً خصوصی افراد از جمله اموری است که در این شبکه ها روی می دهد.
حسینی افزود: عادی سازی خیانت و حضور دختران و پسران نوجوان در شبکه های اجتماعی موبایلی باعث روابط شدید و وابستگی آنها به فرد ناآشنا می شود که این امر، آسیبی جدی است زیرا مشکلات عدیده ای را به دنبال دارد.
وی اظهار کرد: تهدید نهاد خانواده و تزلزل آن، از راه به نمایش گذاشتن اطلاعات شخصی و خصوصی افراد، مسأله ای است که خطرهای بسیاری دارد.
حسینی خاطرنشان کرد: اکثر گردانندگان نرم افزار و شبکه های اجتماعی جدید، اعتقادی به کنترل مسائل اخلاقی ندارند. عادی سازی ارتباط پسر و دختر، روابط نامشروع و غیراخلاقی آنان را به دنبال دارد و باعث ناهنجاری های اخلاقی می شوند و کاربران به ویژه نوجوانان و جوانان از حضور در برخی فضاهای مجازی دچار آسیب جدی خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :