آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90043
تاریخ انتشار : 5 دی 1394 12:2
تعداد بازدید : 1231

عرضه پیام رسان موبایلی مجهز به هوش مصنوعی

گوگل طرح جدیدی را در حوزه هوش مصنوعی در دست اجرا دارد و قصد دارد نرم افزار پیام رسان همراه تازه ای عرضه کند که از هوش مصنوعی برای پاسخ دادن به سوالات کاربران و جستجو در اینترنت استفاده می کند.

 خبرگزاری فارس- هنوز جزییات چندانی در مورد نحوع عملکرد فنی این پیام رسان و زمان عرضه نسخه نهایی آن برای کاربران اینترنت در دسترس نیست، اما در این پیام رسان chatbot هایی برای یافتن پاسخ به پرسش های کاربران در زمینه های گوناگون وجود دارد که می توانند به طور خودکار برای یافتن اطلاعات اینترنت را جستجو کنند و کاربران را از این کار 
بی نیاز کند.
این چت بوت ها می توانند کاربران را به سایت های مختلف و مرتبط با پرسش های کاربران نیز هدایت کنند. گوگل به برنامه نویسان ثالث هم امکان داده تا بوت های اختصاصی خود را برای اجرا در این نرم افزار پیام رسان طراحی کنند.
منابع خبری می گویند گوگل از یک سال قبل در تلاش برای طراحی این پیام رسان هوشمند بوده و حتی برای تسریع در تلاش های خود برای خرید شرکت نوپای 200 Labs نیز تلاش کرده، اما موفقیتی کسب نکرده است. شرکت مذکور انواع چت بوت طراحی می کند که بسیاری از آن در نرم افزار تلگرام مورد استفاده هستند.
سخنگوی گوگل از هرگونه اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است. فیس بوک نیز در حال طراحی برنامه هوشمندی به نام M است که به برنامه پیام رسان فیس بوک اضافه خواهد شد و از قابلیت های مشابهی برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :