آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90035
تاریخ انتشار : 5 دی 1394 11:47
تعداد بازدید : 1073

اجرای طرح ترابردپذیری به نفع رایتل است

مدیر عامل رایتل با ابراز تمایل نسبت به اجرای ترابردپذیری شماره های موبایل گفت: کیفیت دیتای رایتل به اندازه ای است که قطعا مشترکان بسیاری از اپراتورهای دیگر با همان شماره های خود به شبکه ما می آیند.

تسنیم - سید مجید صدری درباره وضعیت اپراتور سوم در زمان اجرایی شدن طرح ترابردپذیری شماره های همراه گفت: قطعا یکی از اپراتورهایی خواهیم بود که مشترکان بسیاری از اپراتورهای دیگر به سمت ما می آیند زیرا کیفیت دیتای رایتل بیش از دو اپراتور دیگر است.
وی گفت: با اجرایی شدن رومینگ ملی، پوشش صوتی ما در کل کشور فراهم شد؛ حال در نظر بگیرید مشترکی یکی از اپراتورها سیم کارتی در اختیار دارد که کیفیت دیتای آن خوب نیست، در این صورت حاضر است به سمت شبکه ما که از پایه 3G است، مهاجرت کند.
مدیر عامل رایتل با بیان اینکه 412 شهر را تحت پوشش شبکه دیتا داریم، ابراز کرد: هیچ کدام از اپراتورها این قابلیت را ندارند هر چند ممکن است دیتای آنها در هزار شهر با تکنولوژی 2G  باشد اما رایتل یک دست نسل سومی است.
او افزود: با تلاش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اجرای MNP (ترابردپذیری شماره ها)، تمام اپراتورها وضعیت شان را دایما بررسی می کنند و از آن جهت که ترافیک روزانه ما در حال رشد است، گمان می کنیم وضعیت مان با اجرای این طرح خوب باشد.
صدری در پایان گفت: 80 درصد مشترکان رایتل از دیتا استفاده می کنند و به نوعی درآمد اصلی ما از این حوزه است؛ در نظر داریم به سمت ارایه سرویس های ارزش افزوده بیشتر برویم تا در بازار آینده متضرر نشویم.
طرح ترابردپذیری شماره های تلفن که از سال پیش مطرح شده، طرحی است که به واسطه اجرای آن مشترکان موبایل می توانند با حفظ شماره، اپراتور ارایه دهنده خدمات خود را تغییر دهند؛ به عنوان مثال مشترکان ایرانسل با همان شماره خود می توانند به همراه اول ملحق شوند.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری پیش از این گفته بود که تفاهم نامه ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه منعقد شده و امید می رود این پروژه در سه ماه نخست سال 95 به مرحله بهره برداری برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :